Fuar da festival de birarada
Edirne Belediyesi ev sahipliğinde kitapseverlerin her yıl heyecanla beklediği Edirne 7. Kitap Fuarı kapılarını açmaya hazırlanırken, aynı tarihlerde Trakya Müzik Festivali de yapılacak.
Yayın Tarihi: 10 Ekim 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

 İki önemli organizasyonun aynı tarihlerde ortak noktada yapılması nedeniyle yoğunluk bekleniyor.

Olin Kavşağında yer alan Global Garden açıldığı günden bu yana kentte önemli birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Edirne Belediyesi’nin bu yıl 7’ncisini düzenlediği Kitap Fuarı ve özellikle gençlerin katıldığı Trakya Müzik Festivali de aynı noktada yapılacak. 11-20 Ekim tarihlerinde kitapseverleri ağırlayacak olan nokta aynı zamanda 13 Ekim’e kadar da müzikseverlerin uğrak yeri olacak.

Her iki organizasyonun da ortak noktada ve tarihlerde yapılması nedeniyle bölgede şimdiden trafik yoğunluğu bekleniyor. Öte yandan Edirne Belediyesi, kitapseverlerin fuar alanına daha kolay bir şekilde ulaşması için ring servisi gerçekleştirecek. Özel araçla katılım nedeniyle trafik yoğunluğunun artacağı ön görülürken, ring servisleri kullanmak isteyenler için 1. ring servis Edirne Belediyesi önünden 12.00 ve 14.00’te hareket ederek, D-100 karayolu üzerinden Kitap Fuarına varacak.  Kitap Fuarı’ndan belediye önüne geri dönüşler ise 13.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Aynı şekilde 2. Ring servis ise 12.00 ile 14.00 Saatleri arasında Mevlana Camii önünden hareket edecek; Gölet, Efkan Yıldırım Caddesi üzerinden Şükrüpaşa Mahalle Muhtarlığı; Bahriye Üçok Caddesi üzerinden Zübeyde Hanım Caddesi’ne, 1 Murat Mahalle Muhtarlığı, Baca, Vali Konağı güzergâhından kitap fuarına ulaşacak. 2. Ring servisin geri dönüşleri 13.00 ile 15.00 saatleri arasında aynı güzergâh üzerinden devam edecek. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

2 Ay Önce Evlenmişti
Öğrenciler cumhuriyet için aynı sahnede
‘İyi tarihçi şüpheci olur’
Hurdaya dönen araçtan yarasız çıktı
Musulça’ya cem evi
71 işletmeye 438 bin TL ceza
Keşan'da sahte tutanak iddiası
Saraçlar’da Atatürk
Köprü eleştirisine ilginç yanıt
"Buğdaylı fişekle" domuz mücadelesi
"Dünya Palyatif Bakım Günü" programı
ESTAB'tan Saros Tematik Turizm Haritası