‘Kimse altında bir şey aramasın’
CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, "ETUS hatlarının değişmesinin tek amacı var. Kimse altında bir şey aramasın. Tek amaç daha iyi hizmet vermek" dedi.
Yayın Tarihi: 09 Ekim 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Pekcanlı, makamında gazetecilerin sorularını yanıtladı. ETUS'un sorunlarının çözüleceğini aktaran Pekcanlı, "Biraz sabır, herşey çok güzel olacak" dedi.

TOKİ Fırınlar Sırtı'na yapılan KYK yurdunu eleştiren Pekcanlı, "Dün Edirne Belediyesi grup toplantısında ETUS konuşuldu. Yeni bir sistem daha iyi hizmet alınması için karar alındı. Anketler yapıldı. İşin uzmanları hatları çizdi. Ufak tefek sıkıntılar yaşandığını bizler de duyuyoruz. Yeni bir sistemin sıkıntıyla başlayacağını ben de kestirebiliyordum. TOKİ'de ulaşım sıkıntısının temel sebebi KYK yurdu. 7-8 bin kişinin yaşadığı bir bölgeye 2 bin 400 kişilik bir yurt yapıldı. Dağ başına bir yurt yapıldı. Market alışverişinden tutun sosyal yaşam alan ihtiyacını karşılayacak yer yok. Yolların olmadığı, elektriğin olmadığı yere öğrenci yurdu yapılmış. Bu yurdu devlet kendisi yapmıyor. Yapanlardan kira alıyor. Sıkıntı aslında bölgede başlıyor" şekilde konuştu.

"Biraz sabır"

ETUS hatlarının değişmesinin tek amacı olduğunu kaydeden Pekcanlı, "Kimse altında bir şey aramasın. Tek amaç daha iyi hizmet vermek. Yaşanan sıkıntılar göz önünde bulundurarak hatlar çizildi. TOKİ bölgesindeki sıkıntı öğrenci sayısındaki fazlalıktan dolayı olmuş olabilir. Bu sorun çözülecek. Edirne Belediyesi de ETUS da sorunların üzerinde duruyor. Vatandaşlar merak etmesin. Önemli olan pozitif bakmak. Yeni bir sistem. Bizde sabırla bekliyoruz. Sıkıntılar bitecek. Sabah ve akşam saatlerinde sıkıntı oluyor. Abartacak bir boyut yok. Biraz sabır, herşey çok güzel olacak" diye konuştu. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Selimiye’de avuçlar yağmur için açıldı
Mumcu, karanfillerle anıldı
Kapılara ‘Korona’ tedbiri
“Osmanlı Köyü’ne ziyaretçi akacak”
“Kucaklaşma ve öpüşmeden uzak durun”
Ciğer ve bademezmesine hayran kaldılar
Sevenleri Zogo’yu unutmadı
Garsonlara hijyen dersi
Tatilleri eğlenceyle, trafik eğitimiyle geçiyor
Uzunköprü Milli Eğitim Müdürü kaza geçirdi
Zabıtalara öfke kontrolü eğitimi
Tur otobüslerine denetim