Karaduman, AKP İktidarına yüklendi
Saadet Partisi(SP) Edirne İl Teşkilatı geçen hafta sonu aylık divan toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.
Yayın Tarihi: 09 Ekim 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

İl ve İlçelerin Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda açış konuşmasını yapan İl Başkanı Ali Demirkıran, “Mevsim itibariyle daha yoğun bir çalışma dönemine girmiş bulunuyoruz. Gerçi biz her zaman, her mevsimde planlı ve disiplinli çalışmalarımızı sürdüren bir teşkilatız. Bu dönemde daha da canlı bir şekilde çalışacağız” diyerek katılımlarından dolayı tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Teşkilat çalışmalarının değerlendirilmesinden sonra toplantıya,  Ankara Genel Merkezden katılan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman konuştu, 17 yıllık AKP hükümeti döneminde ülkemizin ne hale düşürüldüğüne vurgu yaparak “AKP iktidara geldiğinde özelleştirmelerin toplam tutarı 8 milyar lira idi. Son 15 yılda yapılan özelleştirmelerin toplam tutarı ise 60 milyar liranın üzerine çıkmıştır. Ne demek bu? Fabrikaların satılması ve ardından kapatılması, insanların işsiz kalması dolayısıyla eşlerin boşanması, ailelerin dağılmasına sebep olmaktadır. Ülke kaynakları yabancılara peşkeş çekilmiştir. Son 2 yılda ataması yapılmadığı için 50 tane öğretmenin intihar etmiştir.” dedi.

‘Mirasyedi gibi fabrikaları sattılar!’

Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki toplantı sonrası bir ayakkabı fabrikasını ziyarete gitiğinden söze eden Karaduman, şunları nakletti:  “Sarıkamış’ta bir yıkık binanın önüne geldik. Bina demeye şahit lazım. Arkadaşlar, ‘biz ayakkabı fabrikasına gelecektik ama herhalde yanlış geldik’ dedim. Oralı olanlar, ‘bu ayakkabı fabrikası idi. 1970’li yıllarda Erbakan hoca tarafından yapıldı. Tam kapasite 600 kişinin istihdam edildiği bir ekmek kapısıydı. Bu fabrika 2004 yılında AKP tarafından özelleştirildi. Daha sonra satıldı. Derken bina bu hale geldi’ dediler. Erbakan hocanın Sarıkamış’a bu fabrikayı yapmasının temelde 2 nedeni olduğunu söyleyen Sarıkamışlılar,  ‘Birincisi doğuda terör belası var. Eğer biz bu insanlara iş bulmalıyız. Daha iyi standartlarda yaşamalarını sağlamalıyız.  Birilerine mahkûm hale gelmeyeceği bir hayat inşa edebilirsek onları bu terör belasından kurtarabiliriz. İkinci sebep ise; biliyorsunuz Sarıkamış şehitleri soğuktan donduklarında ayaklarında ayakkabı yoktu, o sebeple Erbakan Hoca buraya ayakkabı fabrikası yaptı. Ama bu mirasyediler, geldiler bu fabrikayı sattılar’ dediler.”  

Karaduman, şöyle devam etti:“Vatandaş asgari ücretle geçinemiyorum deyince bunu söyleyen ya fetöcüdür ya da PKK’lıdır diyorlar. İktidar bir taraftan terörle mücadele edildiğini söylüyor. Diğer taraftan de milli savunma sanayimizin en önemli kuruluşlarından olan Sakarya’daki tank palet fabrikasını özelleştiriyor. Eğer bu gün biz terörle mücadele ediyorsak, eğer bugün Türkiye bugün dendiği gibi bağımsızlığını kaybetmek üzere olan bir ülke ise böylesi bir zamanda tank palet fabrikasını özelleştirmek bu ülkeye yapılan en büyük ihanettir. Bu meseleler mütalaa edilmesin diye her gün yeni safsatalarla geliyorlar.

Nereden Nereye!

Vatandaşın kredi kartı sayısı 14 milyon iken, bugün 68 milyon oldu.. 2002 yılında ekonomik kriz vardı. İnsanlar yazar kasalarını Başbakan’a attığı günlerde 2 milyon kişi işsiz iken, bugün 4,5 milyon insan işsiz var. Her şeye muktedir olduğunu söyleyen bu iktidarın başı ‘devlet herkese iş bulmak zorunda değildir’ diyor. İşkur’a başvuran 100’ün üzerinde doktora mezunu, onbinlerce yüksek lisans, yüz binlerce üniversite mezunu insan var.

Diğer taraftan 2002 yılında Türkiye’de toplam 8 milyon icra dosyası varken, bugün gelinen noktada 20 milyon icra dosyası mevcut.

Gelinen noktada tarımdan sağlığa, ekonomiden dış politikaya, hukuktan güvenliğe ülkede artık deniz bitti.” Birilerinin Türkiye’de siyasete yeni aktörler ortaya çıkartmaya çalıştıklarını söyleyen Karaduman, “Ancak biz, bu ülkenin problemlerinin, sorunlarının neden kaynaklandığını Milli Görüş zihniyeti ile ele alınmadan asla çözülemeyeceği söylüyoruz.” dedi. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

BİK VALİLİK BİNASINDA FAALİYETTE
Buğday tarlaları kül oldu
Yuvadan düşen yavru leylekler korumaya alındı
Yerli Tohum Hasat Coşkusu
MERİÇ BEBEĞİ SATIŞTA
ARSLANZADE'DEN MOR KURABİYE
KABOTAJ VE DENİZCİLİK BAYRAMI KUTLU OLSUN!
Meralar tam kapasiteli kullanılacak
Havsa itfaiyesine son teknoloji ekipman
​​​​​​​Edirne MEM’den yılsonu değerlendirmesi
TÜ tam 444 personel alacak
Aşılama takvimi değişti