Muhtar toplulaştırma istiyor
Karakasım Köyü Muhtarı 49 yaşındaki Ahmet Çavdar, köyündeki tarların toplulaştırma yapılmasını istiyor.
Yayın Tarihi: 11 Eylül 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Çavdar, köydeki tarlaların toplulaştırmaya alınmamasının nedenini ise kendinden önceki eski muhtarın yaklaşımına dayandırıyor.

Çavdar, açıklamasında,  “Köyümüzde toplulaştırma henüz gerçekleşmedi. Sulu tarım yapıyoruz. Sulu tarıma öncelik verileceği söylendiği halde köyümüze toplulaştırma gelmedi. Önceki yıllarda yapılan toplulaştırmada köyüme gelindiği, fakat önceki dönem muhtarımızın istemediğinden o nedenle 'bize ceza verildiği' şeklinde duyumlarımız var. Bir kişi istememiş, Karakasım ve Orhaniye Köyü halkı bedel ödüyor.

Köyümüzde çeltik ekimi yapılıyor ve geneli toplulaştırmayı istiyor. Maliyetler çok yüksek. Küçük tarlalarda çalışmak zor oluyor. Bir dönüm tarlada çeltik ekimi yapılıyor, makinenin almadığı tarlalar var. Zahmetli işçilik, ilaç atmak zor oluyor. İş gücü ve masraf artıyor. Başvurumuz oldu ancak şu anda ilçeler bazında çalışma olduğu, Süloğlu, Lalapaşa ve Havsa’da çalışmalar bittikten sonra merkeze döneceği söylendi. Biz o bölgede iki köy kaldık. Havsa İlçesi’nin sınır köyleriyle birlikte ele alınıp değerlendirilmesini istiyoruz. Üyüklütatar, Elçili ve Doyran olmak üzere üç köyde oldu. Yetkililerin bu konuyu gündeme alıp hızlı şekilde köyümüzün toplulaştırma kapsamına alınmasını, çiftçimizin büyük arazide çiftçilik yapmaya başlayabilmesini temenni ediyoruz" dedi. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

"ESNAF DEVLETİ YANINDA GÖRMEK İSTİYOR"
T.Ü. “TÜRK GENOM” PROJESİNDE
Sanal ortamda ‘Makamda Şifa’ konseri
Asırlık sanat geleceğe taşınıyor
T.Ü.'DE “BEŞİ BİR YERDE” AKREDİTASYON
Trakya ve İstanbul’un tercihi Saros Körfezi
İki günde 4 bin maske dağıttı
 “2 ayın ardından kapılarımızı açıyoruz”
Valilik suç kayıtlarını paylaştı
Saros’da dalışlar Haziran’da başlıyor
Öğrenmedeki başarıda uykunun rolü
Aynı köyde ikinci vaka