‘CHP iktidarı özlemi var’
CHP’nin 96. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla CHP Edirne İl Başkanlığı tarafından kokteyl düzenlendi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, programda yaptığı konuşmada, CHP’nin son yapılan anketlerde birinci parti olduğunu belirterek, “Artık işimiz zor, görevimiz ağır. Bu makası daha da büyütmek zorundayız” dedi.
Yayın Tarihi: 11 Eylül 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk partisi olan CHP’nin 96. kuruluş yıl dönümü, partililer tarafından coşkuyla kutlandı.

Karaağaçtaki bir tesiste düzenlenen kokteyle Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Gecede 96. yıl pastası kesilirken havai fişek gösterisi gerçekleştirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kokteylde yaptığı konuşmada, Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ferdi olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu söyledi.

“Biz Atatürkçü olduğumuz için CHP’li olduk”

CHP’nin kuruluş yılını tebrik eden Gürkan, “İyi ki CHP’liyiz diyoruz. Biz CHP’li olduğumuz için laik, demokrat ve cumhuriyetçi olmadık. Biz Atatürkçü olduğumuz için CHP’li olduk, olmaya da devam edeceğiz. Hepinizin bitmek, tükenmek bilmeyen iktidar arzusunu biliyorum. Türkiye’nin her yerinde sadece CHP’lilerin değil, tüm yurttaşların CHP iktidarı özlemi var. Bu özlem bir kartopu gibi yuvarlandıkça büyüyor. Yerelde ne kadar başarılı olursak iktidar olma olasılığımız o kadar yükseliyor. Yapılan iki ankete göre CHP birinci parti görülüyor. Artık işimiz zor, görevimiz ağır. Bu makası daha da büyütmek zorundayız” şeklinde konuştu.

“CHP zor günlerin partisidir”

İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ise CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi olduğunu belirterek CHP’nin devrimlerin ve cumhuriyetin koruyucusu ve teminatı olduğunu dile getirdi.

CHP’nin zor günlerin partisi olduğunu belirten Pekcanlı,“Bu zor günlerde, halkımızın, CHP'ye ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle, yılmadan, vatanımız için her türlü fedakârlığı yaparak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarının korunması için çalışacağız. Teröre karşı, emperyalizme karşı, haksızlıklara karşı, omuz omuza, adım adım durmadan ilerleyeceğiz” diye konuştu. Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Helal olsun size
AFAD Müdürü Erata’dan bütçe sunumu
Yönetiminizi Mask’a emanet edin
Tren faciasında meslekten men talebi
Fıstık ezmesi üreticilere tanıtıldı
İşler azalsa da duaya devam
Uzunköprü Türk Ocağı’nda bayrak değişimi
DEAŞ'lı terörist ABD'ye gönderiliyor
‘Ayçiçeği destekleri 4 yıldır artmıyor’
Erasta’dan çocuklara ‘Dino Mania’ etkinliği
Koruyucu Ailelere Yönelik Eğitim
“MEB'in bütçesi temel ihtiyaçlara yetmiyor!”