Grafik Artistine büyük ödül
Daha önce yaptığı çalışmalar ile de adından söz ettiren Yenimuhacirli Grafik Artisti Doğan Can Gündoğdu, “Most Ariginal Trailer” ödülünü aldı.
Yayın Tarihi: 11 Eylül 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

 

Gündoğdu, dünyanın en itibarlı ödülleri arasında bilinen ve bu yıl 20’ncisi düzenlenen Golden Trailer Awards’da en iyi orijinal fragman ödülünü aldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde eğitim aldığı sırada ödev olarak yaptığı ‘Batman’ filminin jeneriğiyle Amerika yolculuğu başlayan Gündoğdu, “Çocukluğumdan beri yönetmen olma hayalim vardı. Arkadaşlarımla kısa film çekmeye başladım. Mühendislik kazanmama rağmen BAU’ya yetenek bursuyla Görsel İletişim Tasarımı bölümüne girdim.” diyerek şunları sıraladı:

“Üniversite 2. sınıftayken bir ödevde jenerik yapmamızı istediler. Ben de Batman’in jeneriğini yaptım. Evimin mutfağında çatal,bıçak ve cam fanus kullandım. Videoyu çekip sundum. Çok beğenildi. Ben de youtube’da paylaştım. 1 hafta içerisinde 1 milyon izleme aldım. Bu kadarını ben de tahmin etmiyordum. 2. günde Amerika’dan teklif aldım. Koyduğum filmi izlemiş ve çok beğenmişler. Teklifi kabul ettim ve çalışmaya başladım. Bir yandan da üniversiteden aldığım yardım sayesinde kendi Start Up’ımı kurdum. Türkiye’den de işler almaya başladım.

Burada da Nuri Bilge Ceylan ve Cem Yılmaz ile çalışmaya başladım. Cem Yılmaz’ın Arif 216 gibi filmlerinin neredeyse tamamı benim tasarladığım fragmanlardı. Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes Film festivalinde çok konuşulan Ahlat Ağacı ve yeni gösterime hazırlanan Kız Kardeşler filmi yine benim fragmanım.

Türkiye’de sadece fragman yapan bir şirket yoktu. Ben sanırım ilk şirketi kurdum. Roma filminin fragman çalışmaları benim şu anda çalıştığım firmada yapıldı. Burada benim de içinde bulunduğum fragman, TV spotu ve teaser işleri yapıldı. Grafik artist olarak çalıştığım fragmanla, Golden Trailer Awards ödülünü aldım. 2018 yılında Clio Awards’dan da 2 tane ödül almıştım. Roma filminin fragman hazırlığı yaklaşık 1 senelik bir sürece yayıldı. 2 dakikalık izlediğiniz görüntü aslında 1 yıllık sürece yayılan bir çalışma. Çok fazla revizeler oluyor. Yönetmene, yapımcıya gidiyor. Fragman yorumlarla şekilleniyor. Bu filmin bir parçası olduğum için çok mutluyum” HABER Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

"ESNAF DEVLETİ YANINDA GÖRMEK İSTİYOR"
T.Ü. “TÜRK GENOM” PROJESİNDE
Sanal ortamda ‘Makamda Şifa’ konseri
Asırlık sanat geleceğe taşınıyor
T.Ü.'DE “BEŞİ BİR YERDE” AKREDİTASYON
Trakya ve İstanbul’un tercihi Saros Körfezi
İki günde 4 bin maske dağıttı
 “2 ayın ardından kapılarımızı açıyoruz”
Valilik suç kayıtlarını paylaştı
Saros’da dalışlar Haziran’da başlıyor
Öğrenmedeki başarıda uykunun rolü
Aynı köyde ikinci vaka