Ulus’ta bayram bereketi
Türkiye, Yunanistan ve Bulgaristan'dan vatandaşların ilgi gösterdiği Edirne'deki Ulus Pazarı'nda bayram alışverişi yoğunluğu yaşandı.
Yayın Tarihi: 10 Ağustos 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Kentte her hafta cuma günü kurulan ve "sosyete pazarı" olarak bilinen Ulus Pazarı'nda, bayramlık kıyafet ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler hareketlilik oluşturdu.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, alışveriş hareketliliğinin esnafa erken bayram yaşattığını söyledi.

“Esnaf bayramı erken yaptı”

Pazarda bayram yoğunluğu yaşandığını ifade eden Reisoğlu, "Esnaf bayramı erken yaptı. Güzel bir yoğunluk var. İşlerimiz çok iyi. Bölgenin en büyüğü olan pazarımıza ilgi yoğun. Kurban Bayramı'nın bereketini yaşıyoruz." dedi.

Esnaflardan Bekir Yazar ise bayram dolayısıyla pazarda müşteri akını olduğunu belirterek, "Bayram üzeri işler hızlandı. Bayram bereketi yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde pazarımıza Bulgaristan ve Yunanistan'ın yanı sıra Avrupa'nın diğer ülkelerinden vatandaşların gelmesini bekliyoruz. Çünkü pazarımız Balkanların en büyük pazarı." ifadelerini kullandı.

Pazarcı Salih Mızrak da yoğunluğun esnafın yüzünü güldürdüğünü ve satışlardan memnun olduklarını dile getirdi.

Vatandaş fiyatları uygun buluyor 

Bayram alışverişi için Bulgaristan'dan Ulus Pazarı'na gelen Sebahattin İsmail, fiyatların Bulgaristan'a göre uygun olduğunu söyledi.

Ailesiyle birlikte bayram alışverişine geldiklerini belirten İsmail, "Pazar gerçekten çok ucuz ve iyi. Buraya gelmemiz bizim için daha uygun. Ayda iki defa geliyoruz. Bulgaristan'a göre fiyatlar daha hesaplı." diye konuştu.

Aysun Yıldırım da pazarda uygun fiyata kaliteli ürünler bulduklarını kaydetti. Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Bayram çöplüğü!
Bakan Selçuk’tan Çekiç’e teşekkür
Bakan Akar Edirne'de
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Edirne’yi gezdi
“Sıfır döner sermaye garabeti son bulmalı”
Bomboş pazar
Ciğerciler ‘çifte bayram’ yaşadı
Gram altın 500 TL'ye koşuyor
 “Yerel basına destek olunmalı”
Selimiye’ye bayramda ziyaretçi aktı
Belediyenin kamp alanı tatilcilerin gözdesi
BOTAŞ Saros için ihaleye çıktı