Sigortacılarda işler kesat
Edirne'de araç sigorta şirketleri ekonomik durumlarından dolayı zor günler geçiyor. Bazı sürücüler, ekonomik durumlarının kötü olmasından dolayı araçlarına kasko ve trafik sigortası yaptıramıyor. Sigortacılar, geçen seneye göre işlerinin yüzde 50 oranın da düştüğünü söyledi.
Yayın Tarihi: 19 Temmuz 2019, Cuma 07:00
Haberleri

8 yıldır sigortacılık yapan Nehir Çakar, vatandaşların ekonomik nedenlerden dolayı trafik sigortalarını ödemediğini belirterek, "Vatandaşlar, ekonomik durumlarından dolayı trafik sigortalarını yaptırmamaya başladı. Bu da bizi olumsuz yönde etkiliyor. “ dedi ve şunları kaydetti:

“Zaten yüzde 7 komisyonla çalışıyoruz. Önceden sürücüler kaskosuz ve sigortasız dolaşmıyordu. Ekonomi bozuk olduğu için kaskosuz ve sigortasız dolaşmaya başladı. Sürücüler, aracı trafikte bağlanınca ödemeye başladı.    Vatandaşlara sigortada 8-9 taksit imkânı sunuyoruz.

Ödeme kolaylığı sağlıyoruz ama sigorta yaptıran pek fazla kalmadı. Geçen seneye göre işlerimizde yüzde 50 düşüş var. Vatandaşlar, trafikte oluşacak riski göze alıyor. Trafikte 400 bin TL'lik bir arabanın dolaştığını düşünün. Sigortasız dolaşıyorsunuz. Tut ki 400 bin liralık arabayla çarpıştın. Nasıl ödersin? Sigorta garantin olmayınca. Benim tavsiyem sürücüler sigorta ve kaskolarını yapsın, hiçbir tatsızlık yaşanmasın"  HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Hukuk içinde hukuksuzluk kararı
Bocuk Gecesi’nde tuvalet sıkıntısı
Kadın girişimcileri ihracata yöneltecek adımlar
Selimiye’de yağmur duası
“Edirne'ye değer katacak tur”
Tercan’dan MHP’ye davet turu
‘3-5 kuruşla müze olmaz’
Alp’ten Rektör Tabakoğlu’na veda ziyareti
‘Üretici batıyor, duyuyor musunuz?’
Kırklarelispor, Medipol Başakşehir'i eledi
Devlet Tiyatroları biletine ulaşmak zor
Vali Canalp'in ‘köy’ hassasiyeti