Taraftardan lacivert-beyaz atak
Edirnespor sevdalıları, takımın ilk kurulduğu yıllardaki renkleri olan lacivert-beyaz renklerinin takımın tekrar renkleri olması ve tüm kenti bu renkler altında birleştirme amacıyla Edirne Lacivert Beyaz Derneğini kurdu.
Yayın Tarihi: 19 Temmuz 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Serhat Çocukları, Genç 22’liler ve Batı Kale Taraftar gruplarının destekleriyle kurulan derneğin kurucu üyeleri, düzenledikleri toplantıyla derneğin kuruluş amacı ve hedeflerini anlattı.

Dernek kurucu üyelerinden Batı Kale Taraftar Grubu lideri Serdar Acar, Edirnepor’un tarihsel renkleri olan lacivert-beyaza ve kulübe destek amacıyla derneği kurduklarını söyledi.

“Ne gerekirse yapacağız”

Takımın 1966 yılında ilk kurulduğunda renklerinin lacivert-beyaz olduğunu hatırlatan Acar, Tarihsel olarak Edirnespor’un gerçek rengine dönmesi için bu derneği kurduk. Her türlü platformda yapacağımız çalışmalarla taraftarlara ve Edirne halkına bunu anlatacağız. Zamanın şartlarında renk değişikliği nasıl kabul edildi bilemiyoruz ama biz bunu değiştirmek için ne gerekirse yapacağız” ifadelerini kullandı.

“Renkler özüne dönmeli”

Takımın renginin özüne dönmesi için çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Acar, şöyle devam etti: “Biz artık Edirne’nin kendine özgü, kendine yakışan bir renk istiyoruz. Lacivert-beyaz formanın her yerde Edirnespor forması olarak bilinmesini istiyoruz. Edirnespor’un daha en başından kimyasıyla oynanmış. Biz bu yaptığımız girişimlerle bu durumun önüne geçmek istiyoruz.

Belki çok büyük tartışmalar çıkacak ama biz bunu anlatacağız. Edirne’yi ve Edirnespor’u seven insanlarız. Renklerin değişmesi için Edirnespor yönetimiyle görüşeceğiz. Sadece yönetimi değil tüm şehri bilinçlendirmeliyiz. Her platforma bu renklerin değişimi için çalışma yapacağız.”

Kurucu üyeler şu isimlerden oluştu:Melih Bilbaşar, Serdar Acar, Mustafa Özdemir, Osman İnanç Haseki, Ferruh Ertöz, Ahmet Koçyiğit. Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gazi İlkokulu bilmecesi
Bu da bizim ‘dana’
Soğuk algınlığı ilacında Aralık rekoru
‘Bizi tahliye edemezler’
Yağış buğdaya ilaç oldu
‘Karantina yok, paylaşımlar asılsız’
Tatillerini kütüphanede geçiriyorlar
Sulama kanalına düşen kişi öldü
Yakalanan DHKP/C şüphelisi tutuklandı
EDİKAB üyelerine 5 milyon kâr
Polislerden depremzedelere kışlık
CHP'li Vekil’den 'kuraklık ödeneği' önerisi