Ardas için geri sayım
Edirne’ye 1 kilometre uzaklıkta bulunan Yunanistan'ın Kastanieskasabasının Arda Nehri kıyısındaki platformda her yıl gerçekleştirilen Ardas Gençlik Festivali bu yıl 24-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.
Yayın Tarihi: 19 Temmuz 2019, Cuma 07:00
Haberleri

25’inci Ardas Gençlik Festivali için geri sayım başladı. Yunanistan'ın en büyük açık hava festivallerinden biri olan ve her yıl renkli görüntülere sahne olan Ardas Festivali bu yıl 25'inci kez kapılarını açacakken, festivale bu yıl on binin üzerinde katılımın olacağı düşünülüyor. Müzik, spor, kültür, yerel gelenekler, gastronomi anlamında çok sayıda etkinliğin düzenlendiği festivalin bu yıl da Yunan, Türk ve Bulgar katılımcıların akınına uğraması bekleniyor.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da tiyatro gösterileri, dans ve müzik gösterileri, sportif aktiviteler ve çeşitli yarışmalarla renklenecek olan festival, konaklamak isteyen maceraperestler için de çadır kurma imkânı tanıyor.  Öte yandan son yıllarda festivalde stant açarak iki ülke turizmine ilişkin ikili işbirlikleri geliştiren Edirne Turizm ve Tanıtım Derneği’nin bu yıl da festival alanında stant açacağı öğrenildi.

Festival sırasında kentin tanıtımını yapan Edirne Turizm ve Tanıtım Derneği’nden yapılan açıklamada “Komşu ülke Yunanistan'da yapılan Ardas Festival'in müzik seslerini Türkiye'de duyuyoruz. Bu etkinlik artık kültürel ve sınırları aşan dostluk festivali halini almış durumda. Etkinlik 5 gün boyunca devam edecek. Müzik, spor, gelenek ve kültürdeki aktivitelerin çeşitliliği, orada eğlence ve eğlence için alternatif bir yol bulan ve aynı zamanda Yunanistan'ın kültürel ve turist zenginliğini teşvik eden fanatik bir izleyici kitlesi yaratmış. Ülke genelindeki ve Balkanlardan gelen gençler, müzik yoluyla insanların barış içinde bir arada yaşamalarının mesajını göndererek ''Dostluk Nehri"nde buluşuyor. Ünlü Yunan, Türk ve Balkanlardan gelen sanatçılar müzik sahnesinde 5 gün boyunca 25. kez coşku yaratacak. Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği de burada stant ile festivale destek verecek ve Edirne hakkında bilgi almak isteyen turistlere hizmet verecek” ifadelerine yer verildi. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Fahriye nineye AHBAP eli
Ayçiçeği ön alım fiyatı açıklandı
‘Caydırıcı cezalar getirilmeli’
Çakırlar'dan 'kayyum' tepkisi
ÖDP'den HDP'ye kayyum desteği
Gurbetçilere ‘tatlı’ uğurlama
Adliye Taksi ATGV'den dertli
Karga kurtarma operasyonu
TEM’den öğrencilere bilgilendirme
Tombul Camii eski ihtişamına kavuştu
TREDAŞ sahaya iniyor
Azınlık okullarının kapatılmasına tepki