Dünyanın gözü Kıbrıs’ın üzerinde!
Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45. yıl dönümüne ilişkin "Bu zafer batılı küresel güçlerin her türlü ambargo, tehdit, şantaj ve dayatmalarına karşı milletimizin ortaya koyduğu onurlu bir duruş ve destansı bir zaferdir" ifadesini kullandı.
Yayın Tarihi: 19 Temmuz 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Demirkıran, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45. Yıldönümü dolaysıyla yaptığı açıklamada, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın İslam dünyasının batılılara karşı son 300 yılda kazandığı en önemli zafer olduğunu belirtti.

Başarılı harekâtın Kıbrıslıların acı feryatlarını dindirmekle kalmadığını, o günden bu yana adanın barış, huzur ve istikrara kavuştuğunu aktaran Demirkıran, şunları kaydetti:

"Kıbrıs Barış Harekâtı, tarihin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Kıbrıs Barış Harekâtı’ndaki ruh ve şuurun gelecek nesillere aktarılabilmesi için 20 Temmuz, gençlerimize, çocuklarımıza iyi anlatılmalıdır.

Akdeniz’de yakın zamanda keşfedilen, toplam değeri 3 trilyon dolarlık petrol ve doğalgaz rezervi sömürgeci ülkelerin iştahını kabartıyor. Türkiye’nin 572 yıl, Avrupa’nın ise 30 yılık doğalgaz ihtiyacını karşılayabilecek muazzam bir potansiyele sahip olan rezervleri sömürmek için darbeci Mısır, Siyonist İsrail, İngiltere’nin ardından şimdi de Fransa da sıraya girdi. Sömürgeciler Rum yönetiminin davetiyle Güney Kıbrıs’a yığınak yapmaya başladılar”  Demirkıran, dış politikada çok daha hassas ve dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.   

Kıbrıs Barış Harekâtı zaferini kutlayan Demirkıran, şehitleri rahmet, gazileri de minnet ve şükranla andığını ifade etti. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Hukuk içinde hukuksuzluk kararı
Bocuk Gecesi’nde tuvalet sıkıntısı
Kadın girişimcileri ihracata yöneltecek adımlar
Selimiye’de yağmur duası
“Edirne'ye değer katacak tur”
Tercan’dan MHP’ye davet turu
‘3-5 kuruşla müze olmaz’
Alp’ten Rektör Tabakoğlu’na veda ziyareti
‘Üretici batıyor, duyuyor musunuz?’
Kırklarelispor, Medipol Başakşehir'i eledi
Devlet Tiyatroları biletine ulaşmak zor
Vali Canalp'in ‘köy’ hassasiyeti