Hey gidi Türk Hava Kurumu
Koskoca Türk Hava Kurumu, Trakya'da Kurban Bayramı öncesi kurban derilerine alıcı bulamadı. 2'nci kez ihaleye çıkan kurum, hiç bir deri müteahhidi katılmadığı için ihaleyi iptal etti. Müteahhitlerin ihaleye katılmama nedenleri ise ekonomik durum ve sıcak hava olarak ifade edildi.
Yayın Tarihi: 12 Temmuz 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Türk Hava Kurumu Edirne Şubesinde dün kurban derileri ihalesi gerçekleşecekti. Toplanan derilerin kilo ile bir müteahhide satılması hedefleniyordu. Kurumun Trakya şube başkanları ve saymanların katıldığı 2'nci ihale de alıcı olmadığı için iptal edildi.  Kurumun Trakya şube başkanları ve saymanları ihalenin iptal edilmesine üzülerek, ihale yerinden boynu bükük ayrıldı. Trakya'nın toplanan derilerinin satışına Türk Hava Kurumu genel merkezi karar verecek.

Çerkezköy Şube Başkanı ve İhale Komisyon Başkanı Mustafa Zümbül, açıklamasında, "Türk Hava Kurumu'nun önemli gelir kaynaklarından olan kurban derisinin ihalesi için toplandık. Bu ertelenen ikinci ihalemiz. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ili ve ilçelerinin şube başkanları ile saymanlarının katıldığı ihaleye alıcı deri müteahhidi katılmadı. Kurumun bu geliri iyi şekilde değerlendirmesi için şube başkanları olarak iyi bir katılım gösterdik.

Hava sıcaklığı, ekonomik şartlar nedeniyle de kurban derisine müteahhitlerin ilgi göstermediğini görüyor ve üzülüyoruz. İkinci ihalemize de katılım olmadı. Bundan sonra çalışma genel merkez tarafından yürütülecek. Geçen yıl da sıkıntılı süreç yaşadık. Geçmiş yıllarda derilerimiz paylaşılamıyordu, yüksek fiyatlarda satılıyordu. İhaleyi yapamadığımız için üzüldük. Müteahhitler birbirleriyle rekabet eder, hatta kavga ederlerdi. Onların bu mücadelesi keyif veriyordu ama bugün üzgünüz” dedi. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

2 Ay Önce Evlenmişti
Öğrenciler cumhuriyet için aynı sahnede
‘İyi tarihçi şüpheci olur’
Hurdaya dönen araçtan yarasız çıktı
Musulça’ya cem evi
71 işletmeye 438 bin TL ceza
Keşan'da sahte tutanak iddiası
Saraçlar’da Atatürk
Köprü eleştirisine ilginç yanıt
"Buğdaylı fişekle" domuz mücadelesi
"Dünya Palyatif Bakım Günü" programı
ESTAB'tan Saros Tematik Turizm Haritası