Ceza ödemeye bıktılar, yer istiyorlar
Edirne'de yerli karpuz üreticisi, karpuzu pazarlama konusunda yer sıkıntısı çekiyor. Geçen seneye kadar Halk Eğitim Merkezi önünde römorklarda karpuz ve kavun satan yerli üretici, bu sene belediye izin vermediği için aynı yerde satış yapamıyor.
Yayın Tarihi: 12 Temmuz 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Kentin belli yerlerinde zabıtayla zaman zaman yer konusunda sıkıntı yaşayan üretici, karpuz ve kavun satmakta zorlanıyor. Üretici, belediyeden yer talep ederek sorunun ortadan kaldırılmasını istiyor.

Üretici Adnan Tuncay, zabıtanın yer nedeniyle kendisine 153 lira para cezası kestiğini belirterek,  "Geçen sene Halk Eğitim Merkezinin önünde satıyorduk, bu sene izin vermediler. Bize ana cadde olmadığı sürece ara sokaklarda satılacağını söylediler. Ben 3-4 gündür Ayşekadın Karakol Durağı arkasında karpuz satıyorum. Satmamam konusunda beni zabıtalar uyardı. En sonunda dün ceza kestiler. Bu konuda üretici olarak çok rahatsızız. Manav, marketlere 40-50 metre uzaklıkta bize karpuz satabileceğimiz söylendi. Zabıta, çekici ile arabamı alacaklarını söyledi. Ben de 'Alın, götürün' dedim. Ben buraya yine geleceğimi söyledim. Bana 153 lira idari para cezası kesildi" dedi.

"Bunun dışında bir sıkıntımız yok"

Lalapaşa Sinan Köy'de uzun yıllar karpuz yetiştiriciliği yaptığını belirten Eyüp Çakmak ise, "Bu sene karpuzu pazarlama konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Fiyatlar düşük, masraflar fazla. En büyük sıkıntımız bize bu sene yer gösterilmemesi. Bunun dışında bir sıkıntımız yok. Zabıta ile karşı karşıya gelmek istemiyoruz. Bize yer gösterilsin. Vatandaş uygun fiyata karpuz yesin. Ben Kıyık semtinde karpuz satıyorum. Karpuzun kilosu, bir ila 1 lira 20 kuruş arasında değişiyor. Ben toptan karpuz satacak kadar zengin değilim. Toptancı karpuzun kilosunu benden 75 kuruştan istiyor" diye konuştu. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yeni yetenekler aranıyor
Memurdan izinle tuvalete girdiler
Köy-Koop genel kurula gidiyor
Servisçiler erteleme istedi
Edirne’de geçen ay 310 konut satıldı
Demir'den Tabakoğlu'na teşekkür ziyareti
‘Değerler eğitimi ile Fatihler yetiştiriyoruz’
Tarlada ‘en acı mesai’
‘Sihirli notaları’ ustalarından öğreniyorlar
Limanda trol teknelerine tepki
‘Meclis kararına saygı duyulmalı’
Geleceğin yıldızları burada yetişiyor