Yaşam mücadelesini kaybetti
Edirne Barosu yönetimi, geçen gün silahlı saldırıya uğrayan İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat Hüseyin Yama’nın verdiği yaşam mücadelesini kaybettiğini duyurdu.
Yayın Tarihi: 12 Temmuz 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Edirne Barosu yönetimi , önceki gün akşam saatlerinde İstanbul’da mesleğini icra eden avukat Hüseyin Yama’nın müteahhitlik yapan müvekkeli M.S.K. tarafından silahlı saldırıya uğradığını açıklamıştı. Edirne Barosu, yaşanan elem olayın ardından yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Yama’nın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Olayın hukuki olarak takipçisi olacaklarını belirten Edirne Barosu yönetimi, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“İlan ettiğimiz üzere, silahlı saldırı sonucu yaralanan, İstanbul Barosu avukatlarından Avukat Hüseyin Yama’nın vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. İstanbul Barosu’na ve tüm meslek camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Dün de ilan ettiğimiz üzere, dava süreçlerinde yaşanan kabul veya red kararlarını kişiselleştirerek, husumetini, avukatlık mesleği ifa eden, müvekkilinin haklarını koruyan avukata yönelten zihniyeti bir kez daha lanetliyor ve bir daha böyle bir vakanın asla yaşanmamasını umut ediyoruz. Meslektaşımıza,  Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun” Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Vere vere kalmadı
‘50 liralık harç bedeli kabul edilemez’
Hacıoğlu'ndan veda mesajı
Üner’den zehir gibi açıklamalar
Sigortacılarda işler kesat
Taraftardan lacivert-beyaz atak
Ardas’a için geri sayım
“Eczacılık öğrencilerinden videolu tanıtım”
Kur'an kurslarında trafik eğitimi
Turizm kentine yakışır tuvaletler
Bu zorunluluğa uymazsa Emekli soydaşların maaşı kesilecek
Dünyanın gözü Kıbrıs’ın üzerinde!