15 Temmuz şehitleri anısına turnuva
Türkiye ve Bulgaristan'dan 24 takımın katılımıyla gerçekleşecek "Spor Extra 2.Trakya Birlik U11 Futbol Turnuvası" 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenecek.
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Turnuva koordinatörü Levent Takan, 12-13-14 Temmuz tarihlerinde Edirne Saraçhane Futbol Tesisleri'nde oynanacak uluslararası futbol turnuvasıyla ilgili basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda gerçekleşen toplantıda turnuva hakkında bilgiler veren Takan, turnuvanın 24 takım ve 288 sporcunun katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi.

15 Temmuz şehitlerini saygı ve rahmetle andığını belirten Takan, "Turnuvamızı 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilmeye çalışılan hain FETÖ darbe girişiminin durdurulmasında yaşamlarını yitiren 248 yurttaşımızın anısına ithaf ettik. Anıları önünde saygıyla eğiliyor, ruhlarını şad ediyoruz." dedi.

Takan, turnuvanın geleceğin futbolcuların yetişmesine katkı sağladığını dile getirdi.

Bulgaristan’dan iki takım katılacak

Turnuvaya Türkiye Bulgaristan'dan takımların katılacağını ifade eden Takan, "Bu yıl ki turnuvamızın bir başka özelliği de uluslararası bir anlam taşıması. Turnuvada yer alacak 24 takımın içinde 2 tane de komşumuz Bulgaristan’dan gelen kulüp var. Karadeniz kıyısında bulunan Burgas şehrinin köklü kulüplerinden Neftochimic 2 takımla turnuvamızda yer alacak. Amacımız gelecek yıl turnuvamıza Balkan ülkelerinden daha fazla takımı katarak turnuvanın uluslararası özelliğini artırmak." diye konuştu.

Takan, turnuvaya destek olan Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Birlik ve sponsorlara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

24 takım 288 sporcu

Turnuvayla ilgili bazı rakamlar paylaşan Takan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Takımların oyuncu kadroları 12’dir. Sahada 8 oyuncu olacak 4’ü yedek bekleyecektir. Oyundan çıkan oyuncu gerek görüldüğünde tekrar oyuna girebilecektir. Buradaki amaç çocuklarımızın sahada daha fazla kalabilmelerini sağlamaktır. Turnuvanın toplam oyuncu sayısı 288’dir. Antrenör sayısı 48. Maçlarda 8 resmi hakem görev yapacaktır. Her sahada birer olmak üzere 2 sağlık elemanı bulunacaktır. Her sahada 2, toplamda 4, bir de tertip komitesi başkanı olmak üzere 5 kişiden oluşan tertip komitesi görev yapacaktır. Maçların akışından ve işleyişinden tertip komitesi sorumlu olacaktır.

Turnuva süresince 3 bin şişe suyun tüketileceği öngörülmektedir. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri öğlen yemeği için 800 adet kumanya dağıtılacaktır.”

Turnuva, 12 Temmuz Cuma günü 15.30’da düzenlenecek açılış seremonisiyle başlayacak. Final karşılaşması ile 14 Temmuz Pazar günü 12.00'da oynanacak. Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı