‘Köprülere köklü çözüm şart’
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, onarım için kapatılan tarihi Tunca ve Meriç köprüleri için "Köklü onarımdan geçirilmeli ve uzun yıllar hizmet verecek şekilde açık kalmalı. Her yıl aynı sorun. İnsanlar üzülüyor bizler de üzülüyoruz" dedi.
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

vurgulayarak,  “Köprülerin trafiğe kapanmasının esnafımıza nasıl zararı olmasın? Esnafımızı bir bütün olarak düşünmeliyiz. Ulaşımını sağlayan esnafımız, o bölgeye gidip gelen halk, esnaf, orada yaşayan insanımız elbette bunun zararını önceden de gördü, şimdi de görüyor. İki köprü arasında ve Karaağaç Lozan Caddesi ile Karaağaç Mahallesi’nde mağduriyet yaşanıyor. Bölgede düğün salonları, kafeler, lokantalar, manav, büfeler, sosyal tesisler var. Köprülere köklü bir çözüm bulmak lazım. Köklü onarımdan geçirilmeli ve uzun yıllar hizmet verecek şekilde açık kalmalı.  Her yıl aynı sorun. İnsanlar üzülüyor, bizler de üzülüyoruz.

Esnafımız, halkımız şikâyetlerinde haklı. Onarımın ne kadar süreceğini kesin olarak kimse bilmiyor. 70 gün olarak planlanıyor ama bitmez ise ne olacak? Yarım mı açacaklar? Bu defa ne olacak, belki de 90 güne çıkacak. Onarım onarım her sene onarım. Herkes mağduriyetten bıktı. Herkese bir ölçüde zararı var. Karaağaçlı üretici Cuma ve Pazartesi günü mal satmak için, vatandaş da alış veriş için pazara geliyor. Üreticiye de zararı var. Köklü çözüm istiyoruz. İki köprü arasında insanlar alternatif yolu kullanacaktır, köprüyü kapatanlar her halde çözümünü de üretmiştir.” ifadelerine yer verdi. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı