Sağlıkta engel tanımıyorlar
Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, Meriç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan ilçede ihtiyaç duyulduğu durumlarda vatandaşların Edirne’de bulunan sağlık kuruluşlarına ücretsiz bir şekilde taşınması projesinin başarılı bir şekilde devam ettiğini belirtti.
Yayın Tarihi: 11 Temmuz 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Meriç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 2017 yılında 3294 sayılı Kanun kapsamında başlatılan “Sağlıklı Geleceğe Ücretsiz Ulaşım” projesi başarılı bir şekilde devam ediyor. Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, proje kapsamında yer alan kişilerin ihtiyaçları halinde Edirne' de bulunan çeşitli sağlık kuruluşlarına ücretsiz bir şekilde taşındığını ve vatandaşların projeden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Projeden yararlanmak isteyen 3294 Sayılı Kanun kapsamındaki vatandaşların Meriç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek durumu bildirmeleri gerektiğini belirtilirken, yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Meriç Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan ve 3294 Sayılı Kanun kapsamında yer alan kişilerin ihtiyaçları halinde Edirne' de bulunan çeşitli sağlık kuruluşlarına taşınmasını kapsayan projemiz başarılı bir şekilde devam etmektedir. İlçemizde yaşayan dar gelirli ailelerin Edirne' de bulunan hastanelere sevki halinde çeşitli sıkıntılar ortaya çıkmaktaydı.

Bu sıkıntıların başında ise; ekonomik ve kültürel yönden dezavantajlı grupta bulunan kişilerin maddi imkansızlıkları ve gidecek oldukları hastaneyi bulamama kaygısı yer almaktaydı. Vakfımız tarafından hayata geçirilen proje ile bahsedilen sorunlar giderilerek daha sağlıklı bir toplum oluşturulması sağlanmıştır. Proje kapsamında, hedef kitlede yer alan kişiler için her çarşamba saat 08:00 de Meriç Hükümet Konağı bahçesinden Edirne' ye araç hareket etmektedir. Projeden faydalanmak isteyen 3294 sayılı kanun kapsamındaki vatandaşlarımız önceden Vakfımıza gelerek, aracı kullanmak istediklerini bildirip Edirne'de yer alan herhangi bir hastaneye olan sevklerini Vakıf personeline ibraz etmeleri gerekmektedir. Aynı kişiler sevk edildikleri hastanelerde tedavileri tamamlandıktan sonra yine aynı araç ile ilçemize geri dönebileceklerdir” Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Pilavın tadı kaçtı
Zabıtadan öğrenci servislerine denetim
‘Beyaz Önlük’ gururu
Ayçiçeği fiyatında kriz
‘Her zaman göreve hazırız’
Dartın altın kızına üçüncülük
Okullar kan ağlıyor
Süt artık 'Dijital' edilecek
Asker Hastanesi Şehitliği’ne ziyaret
TÜ'de 'Geleceğin Müzisyenleri' belli oldu
Kadınlar için buluştular
Tekvandocularımız 4 madalyayla döndü