Öykü Sanat Tiyatrosu’ndan kahkaha tufanı
Öykü Sanat, Dünya Tiyatrolar Günü’nde izleyenleri kahkahaya boğarken, bunun yanında bir konserle sergiye de imza attı.
Yayın Tarihi: 02 Nisan 2012, Pazartesi 16:04
Eğitim Haberleri

         Öykü Sanat, Dünya Tiyatrolar Günü’nde izleyenleri kahkahaya boğarken, bunun yanında bir konserle sergiye de imza attı.

Öykü Sanat, önce kurs mekanında bir müzik konseri gerekleştirdi. Ardından ilk fotoğraf öğrencilerinin açtığı “Fotoğrafa Merhaba” adlı sergi gezildi. Bu sergiye sualtı fotoğraflarıyla Funda Ağaoğulları (doğum, bebek fotoğrafçısı) ve fotoğraf eğitmeni Birgül Erken de fotoğraflarıyla destek verdi.

Temel Eğitimi tamamlayan öğrenciler belgelerini aldılar. Bundan sonra Öyküsanat’ta fotoğraf adına yepyeni sürprizler gerçekleşeceğini belirten Birgül Erken, öğrencilerin çalışmalarından çok memnun olduğunu belirtti.

Tiyatro oyununda kahkahalar

Erdoğan Eğmen’in yönettiği iki perde komedi seyircilere kahkahalarla dolu saatler yaşattı. Gösteriden sonra Tiyatro Tekirdağ’a doğru turneye çıktı.  Tiyatro Yönetmeni ve Öyküsanat Tiyatro öğretmeni Erdoğan Eğmen,  “Kapılarını bizlere hiçbir karşılık beklemeden açan Öyküsanat Kurucu Müdürü Çağdan Büyük’e teşekkür ederim. Öykü Sanat’da yeni başlayan tiyatro bölümümüz için büyük hayallerimiz var. Halk Eğitim Merkezi Sahnesi’nde de çalışmalarımızı sürdürmek için başvuruda bulunduk, yanıt bekliyoruz. Edirne’de tiyatro sanatını yaşatmak ve geliştirmek biz sanatçıların vazifesidir.” dedi.

 

Öykü Sanat ‘Entrikalı Dolaplar’la keyif verdi

 

            Edirne Öykü Sanat Tiyatrosu, ‘Entrikalı Dolap Kometisi’ adlı oyunla Tekirdağ’da tiyatro severlere çok keyifli dakikalar yaşattı.

Tekirdağ turnesine çıkan Öykü Sanat Tiyatrosu, Tekirdağ Belediyesi Basın yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat etkinliklerine bir oyunla katkıda bulundu.

Öykü Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından Tekirdağ Belediye Kültür Merkezinde sahnelenen ‘Entrikalı Dolap Komedisi’ adlı oyun büyük ilgi gördü. Belediye Başkan Vekili Ali Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Rüya Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Fehmi İşler, Hasan Önbey, Ali Yılmaz ile Tekirdağlı Sanatseverlerin ilgiyle izlediği oyun büyük alkış alırken salondakileri gülmekten kırdı geçirdi. Tekirdağ Belediyesinin sanata verdiği destekten dolayı Tiyatro Kurucu Müdürü Çağdan Büyük adına Erdoğan Eğmen Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ve Başkan Yardımcısı Rüya Yılmaz’a plaket verdi. Dalgıç’ın plaketini Başkanvekili Ali Kılıç aldı.

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Dükkân kapatacak var
İba, vatandaşlara simit ikram etti
500 sanayi kuruluşu arasında 219’ncu sırada
Edirnespor kupaya veda etti
Projeden yararlanacaklar noter huzurunda belirlendi
Türk Dil Bayramı’nın 91. yıl dönümü
Vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı
“Alt yapının tamamına harcanacak para oraya gömüldü”
Edirneli judocunun başarısı
Irmak, itfaiye personeli ile görüştü
Edirne'de vatandaşlara 20 bin kandil simidi dağıtıldı
Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi