Kursiyerin ürünleri görücüye çıktı
Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde bir yıl boyunca çeşitli eğitimlere katılan kursiyerlerin ürünleri, düzenlenen yılsonu sergisiyle görücüye çıktı.
Yayın Tarihi: 13 Haziran 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne Halk Eğitim Merkezi tarafından 2018-2019 öğretim yılı sene sonu sergisi Ayşekadın'daki eğitim merkezinde düzenlenen törenle açıldı.

Düzenlenen törene Edirne Valisi Ekrem Canalp ile eşi Dr. Ayten Canalp, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Millî Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan, kurum amirleri, çok sayıda kursiyer ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda farklı yörelerden halk oyunları gösterisi sunuldu.

Kurdelenin kesilmesiyle açılışı yapılan sergide Vali Canalp ve eşi Ayten Canalp, kursiyerler tarafından hazırlanan yılsonu pastasını kesti.

Ardından, stantlar gezilerek, sergilenen ürünler hakkında bilgiler alan Vali Canalp, kursiyerleri ve usta öğreticileri tebrik etti.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda 2018-2019 eğitim öğretim yılı boyunca 185 çeşitli alanda toplam 972 adet kurs açıldığı ve bu kurslara 7337’si erkek, 12287’ü kadın olmak üzere toplam 19624 kursiyerin katıldığı belirtildi. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kırkpınar'ın şampiyonuna 51 bin TL
“Türkiye’de eğitimin karnesi zayıf”
Çeltikte otla mücadele başladı
EKK Kadın Meclisi’nde yeni dönem
Kokusu Uzakdoğu'yu aştı
Doktoru darbedenlere hapis cezası
Gurbetçi için ekstra önlem
Toplama kampında hayatını kaybetti
Bilar’dan yeni kitap
Filiz Okulları’na TEMA’dan kurum sertifikası
'Herkes İstanbul seçimine kilitlendi'
Meslek Yüksekokulu’nda ‘mezuniyet’ heyecanı