Helal sana Nida
2014 yılında adı değişen Edirne Sosyal Bilimler Lisesi, ilk mezunlarını dün okul bahçesinde düzenlenen gösterişli bir törenle uğurladı. 95.15 diploma notuyla okul birincisi olan Nida Nur Şahin, sahnede anne ve babasıyla sevinç gözyaşlarına boğuldu. Nida Nur Şahin, başarısıyla öğretmen ve arkadaşlarının alkışlarıyla mutluluğuna mutluluk kattı.
Yayın Tarihi: 12 Haziran 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Okulun 93 mezunu için düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Bayrak flama devir teslim töreninden sonra Okul Müdürü Metin Çermaoğlu, bir konuşma yaptı ve “Tüm sınavlarda başarılar diliyorum. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Gelecekte okulunuzu, bizleri ve ailelerini en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır” dedi.

İlk ona giren öğrencilere çiçekleri, ilk üçe giren Nida Nur Şahin, İrem Selvi ve Aybike Ayyıldız’a plâketleri takdim edildi. Okul birincisi Nida Nur Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Okul birincisi olabilmek elbette kolay değil. “ diyerek şunları sıraladı:

“Yeri geldiğinde uykusuz kalıyorsunuz, yeri geldiğinde birçok şeyden feragat ediyorsunuz. Hedefim Boğaziçi İşletme, belki iyi bir ekonomist olabilirim, yurt dışına açılabilirim.

Anne ve babalar çocuklarını ders konusunda sıkmamalı. Sosyal yaşamdan kopmadım, yeri geldiğinde dışarı çıkıp gezdim, eğlendim. Sevgi başarıyı getiriyor. Başarı kesinlikle okuldan gelip, yemek ardından ders çalışmak değil. Sadece akademik yönü değil, ruhsal açıdan da kendimizi iyi hissetmeliyiz.

 En çok dil derslerini seviyorum ve sürekli tekrar gerektiriyor. Sonuçta bir mola vermek gerekiyor. Sürekli 7/24 çalışan biri olmadım. Ortaokulda da çalıştım ve ikincilikle bitirdim.

 Veliler çalışma ortamını sağlamayı çocuklarına bırakmalı, herkes kendi planını kendisi çıkarmalı”

Baba Enver Şahin de, “Kızım okul birincisi oldu. Öğretmenleri onunla gurur duyuyordu. Biz evde arkadaş gibiydik. Kızımın derslerine karışmadık. Başarısını kendi paylaşırdı. Biz kendisini hiçbir zaman ders çalışmaya zorlamadık, sıkmadık, baskı yapmadık. Kendi çalışma programını kendisi belirlerdi.  Anne babalar çocuklarını sıkmasınlar, arkadaş gibi olsunlar” şeklinde konuştu.

Törenin sonunda mezun öğrenciler havaya balon uçururak kep attı. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı