Kadının gözünden Kırkpınar
Edirne Valiliği ve Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün öncülüğünde 658 yıldır devam eden ata sporu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni kadınların gözünden görmek amacıyla ‘Kadın Gözüyle Kırkpınar’ fotoğraf yarışması düzenlenecek.
Yayın Tarihi: 22 Mayıs 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

24 Mayıs itibariyle başvurusu başlayacak olan yarışmaya katılım sosyal medya hesabı İnstagram üzerinden #kadingozuylekirkpinar etiketiyle yapılacak. Yarışma aracılığıyla kadınların tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine bakış açısı fotoğraflanmış olacak.

Yarışma hakkında yapılan açıklamada “658 yıldır devam eden Ata Sporu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini kadınların gözünden görmek yarışmanın temel amacıdır. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin fotoğrafik öğeleri (ağası, başpehlivanı, davulcuları, zurnacıları, cazgırı, güreşleri, bezcisi, yağcısı, peşrevi, altın kemeri, kırmızı dipli mumu, seyircisi) yarışmanın konusudur” denildi.

Katılım ücreti olmayan yarışmanın jüriliğini ise Fotoğraf Sanatçısı Fatih Mehmet Özdemir, Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Emre Bingül ve Gazeteci Resul Oruçoğlu üstlenecek.

Ödüller

Kırkpınar’ın tüm unsurlarının fotoğrafla buluşacağı yarışmada birincilik ödülü Sony A 6000 Aynasız Fotoğraf Makinesi, ikincilik ödülü 1 adet cumhuriyet altını, üçüncülük ödülü 1 adet yarım altın olarak belirlendi. Yarışmada ayrıca en fazla 3 mansiyon ödülü olarak çeyrek altın, 20 sergileme ödülü olarak da Edirne simgelerinden oluşan çeşitli hediyelikler verilecek. Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Özel Ödülü ise Edirnekari tablosu ve Edirne çini tabağı olarak kazanan kişiye verilecek.

Yarışmaya son katılım 10 Temmuz olmakla birlikte seçici kurul, katılımcıların fotoğraflarını inceleyerek, sonuçları 16 Temmuz tarihinde açıklayacak. Sonuçlar, http://www.edirnekulturturizm.gov.tr/  adresinde ve @edirnekulturturizmInstagram hesabında duyurulacak.

Yarışma Şartnamesi

1-Yarışma çerçevesinde katılacak fotoğrafların Edirne’de yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde çekilmiş olması şarttır. Gerekirse katılımcıdan kanıtlayıcı başka fotoğraflar göndermesi istenebilir.

2-Yarışma sadece Instagram platformu üzerinden düzenlenmektedir.

3-Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali süresince çekilmiş olması gerekmektedir.

4-Yarışma; seçici kurul üyeleri, Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü personeli ve birinci derece yakınları haricinde profesyonel veya amatör tüm kadın fotoğraf severlere açıktır.

5-Fotoğraflarda renk düzenlemesi dışında dijital manipülasyonlar kabul edilmez. Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

6- Yüklenecek fotoğraflarda adet sınırı olmamakla birlikte, en fazla 5 fotoğraf yüklenmesi uygun olur. Katılımcıların, Instagram hesabına yükledikleri fotoğrafların yarışma başlangıç tarihi itibari ile (24/05/2019) kendi Instagram hesabından yayınlanması gerekmektedir. Daha önce yayınlanmış fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7- Yarışmaya katılacak fotoğraflarda, @edirnekulturturizmInstagram hesabının etiketlenmesi ve fotoğrafların açıklama kısmına  #kadingozuylekirkpinarhashtag’inin yazılması gerekmektedir.

8- Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar #kadingozuylekirkpinar etiketini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.

9-Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

10-Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan Kırkpınar Yağlı Güreşleri ile ilgili bir yarışmada ödül ya da sergileme almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül ya da sergileme almış olduğunun ortaya çıkması durumunda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi yapılır.

11- Yarışma sonuçları açıklanmadan önce kazananlara Instagramprofilleri üzerinden ulaşılacak, iletişim ve fotoğraf bilgileri kontrol edilecektir. Bu süreçte cevap alınamayan kullanıcıların yerine yedek kazananlar alınacaktır.

12-  Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

13- Yarışmayı düzenleyen Edirne Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü yarışma şartnamesinde düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

14-Bu yarışmanın Instagram platformu ile direkt bir ilgisi bulunmamaktadır. Instagram’ın yapacağı değişiklikler ve düzenlemeler yarışmanın seyrini değiştirebilir. Bu sebeple düzenleyici kurum sorumlu tutulamaz.

15- Yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

16-Yarışma sonrası düzenlenecek sergide kullanılmak üzere ödül, mansiyon ve sergileme alan fotoğrafların orijinal hali; “jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi, 8-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilecek ve 2 MB’tan küçük olmayacak ve 4 MB’ı de geçmeyecek” şekilde istenecektir.

17-Yarışma jürisi gerek duyduğu fotoğrafların orijinalini isteme hakkına sahiptir.

18- Yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

AFAD ekipleri, 3 köpek yavrusunu kurtardı
TBMM Başkanı Şentop görme engelli Busem Belinay'la bir araya geldi
Şentop ; "Keşan bizim memleketimiz"
Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması
Zobar’dan TÜİK Verilerine Tepki
“10 Yıldır Memur Maaşları Enflasyonun Altında Kalıyor”
Tarım, sanayi, turizm alanlarında iş birliği protokolü imzalandı
Yağıştan etkilenen yollar onarıldı
Edirne'de halk eğitim kursları salgın tedbirleriyle yeniden açıldı
Rektör Tabakoğlu'da CoronaVac aşısı oldu
Edirne "meşhur ayazına" kavuştu
Tunca ve Meriç nehirlerinin debisi düşüyor