Roller değişti
Edirne'de Figen Feda ve Mürşan Alptekin, ortaklaşa restoran ve kafe açtı. Kadın patronlara, eşleri Hakan Alptekin ve Aytaç Feda, mutfak alışverişi, restoran ve kafenin temizliğinde yardım ediyor. Bu durum 'Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır' sözünün tam tersini akıllara getiriyor.
Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Edirne Adliyesi karşısında  'Adliye Cafe & Restoran' Ocak ayından bu yana müşterilerine hizmet veriyor.

Figen Feda ve Mürşan Alptekin, ortak bütçeyle açtıkları restoran ve cafede gece gündüz demeden çalışıyor. Erkekler de işyerinde eşlerine yardım ediyor.

Mürşan Alptekin, eşlerinin iş yerinde desteklerinin büyük olduğunu belirterek, "Figen Feda arkadaşımla birlikte KOSGEB'in kurslarına birlikte gittik. Aytaç emlak aracılığıyla bulduğumuz mekanımızda birlikte iş yeri açalım ve mutfağı kadınalrdan oluşsun istedik. Üstesinden geleceğimize karar verdik el birliğiyle mekanımızı açtık. Eşlerimizin desteği büyük. Kadınların korkmamalarını, başarabileceklerine inanmasını istiyoruz. Kendi ayaklarımızın üzerinde durup kendimiz kazanmak için yılmadık, şimdi mutfağımızda kadın arkadaşlarımızla eşlerimizin de desteğiyle işmizi yürütüyoruz" dedi.

‘Her başarılı kadının arkasında kocaları var’

Figen Feda ise,  "İş kurmak isteyen kadınlarımız asla pes etmesin, cesaretini toplayıp hangi alanda başarılı olduklarını düşünüyorlarsa o işe atılsınlar ve kesinlikle kendilerine güvensinler. Ekibimiz kadınlardan oluşıyor. Müşterilerimiz de ekibimizin kadınlardan oluşmasından memnun. Bu arada tüm yemeklerimizi tadan her müşterimizde lezzetli olduğunu söylüyor.

Kadın eli değsin istedik. Kadın eli değen her iş çok daha güzel ve müşterilerimiz de böyle düşünüyor. ‘Her başarılı erkeğin arkasında karıları vardır’ derler ama bize göre her başarılı kadının arkasında da kocaları vardır Eşlerimize sonsuz teşekkürler. Burası bizim evimiz gibi evimizde nasıl temiz titizsek burada da aynı özeni gösteriyoruz" şeklinde konuştu. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Pilavın tadı kaçtı
Zabıtadan öğrenci servislerine denetim
‘Beyaz Önlük’ gururu
Ayçiçeği fiyatında kriz
‘Her zaman göreve hazırız’
Dartın altın kızına üçüncülük
Okullar kan ağlıyor
Süt artık 'Dijital' edilecek
Asker Hastanesi Şehitliği’ne ziyaret
TÜ'de 'Geleceğin Müzisyenleri' belli oldu
Kadınlar için buluştular
Tekvandocularımız 4 madalyayla döndü