Pedallar arılar için
TEMA Vakfı, Balparmak ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğinde ‘Arılar Varsa Hayat Var’ projesi kapsamında arıların ekosisteme yaptığı katkıya dikkat çekilecek. Ülke genelinde belirlenen 30 ildeki çeşitli okullarda eğitimler verilecekken, Edirne TEMA İl Temsilciliği de ‘Arıların İzinde’ bisiklet turu düzenleyecek.
Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2019, Cumartesi 07:00
Haberleri

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan TEMA Vakfı, Balparmak ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliğinde düzenlenen ‘Arılar Varsa Hayat Var’ projesi hayata geçiriliyor. Proje kapsamında belirlenen 50 ildeki ilkokullarda eğitim programı uygulanacak. Eğitimlerde, çocuklara dünyadaki bitkilerin yüzde 80'inin polenini doğaya dağıtarak, yaşamın çeşitliliğinde büyük bir görev üstlenen arıların yarınlarımız için önemi anlatılacak.

Toplamda 3 yıl sürecek olup 70 bin kişiye ulaşması hedeflenen projede 20 Mayıs Dünya Arı Günü kapsamında İstanbul’da büyük katılımlı bisiklet turu düzenlenecek. Edirne’de de 25 Mayıs Cumartesi günü çevreciler arılar için pedal çevirecek.

Yetişkinlerin arı konusunda farkındalık bilincini arttırmaya yönelik 10 ilde düzenlenecek olan ‘Arıların İzinde’ bisiklet turunun Edirne ayağının turuMimar Sinan heykeli önünden başlayarak Edirne Kent Ormanı’nda sona erecek. 14.15’te start alacak olan tur, 15.30’da tamamlanacak. Etkinliğin ardından Edirne Kent Ormanı’nda farkındalık stantları kurulacak. HABER Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Pilavın tadı kaçtı
Zabıtadan öğrenci servislerine denetim
‘Beyaz Önlük’ gururu
Ayçiçeği fiyatında kriz
‘Her zaman göreve hazırız’
Dartın altın kızına üçüncülük
Okullar kan ağlıyor
Süt artık 'Dijital' edilecek
Asker Hastanesi Şehitliği’ne ziyaret
TÜ'de 'Geleceğin Müzisyenleri' belli oldu
Kadınlar için buluştular
Tekvandocularımız 4 madalyayla döndü