Vali Canalp'e özel teşekkür
Keşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik, Edirne Valisi Ekrem Canalp ile köylerdeki bazı sorunların çözüme kavuştuğunu söyleyerek, "Ziyarette; köylerin sorunlarını da dile getirdik. Kendisine genelde Keşan’ın 3 tane köyümüzde kanalizasyonun olmadığını bunların yapılması gerektiğini belirttik. Yaz geldiği için sahillerdeki sıkıntılardan ve sorunlardan bahsettik. Ben bu konuda Vali Bey’e ve Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
Yayın Tarihi: 18 Mayıs 2019, Cumartesi 07:01
Haberleri

Kemik, Canalp'e 52 muhtar ile birlikte nezaket ziyaretinde bulunduklarını bildirerek, "Ziyarette; köylerin sorunlarını da dile getirdik. Kendisine genelde Keşan’ın 3 tane köyümüzde kanalizasyonun olmadığını bunların yapılması gerektiğini belirttik. Yaz geldiği için sahillerdeki sıkıntılardan ve sorunlardan bahsettik. Ben bu konuda Vali Bey’e ve Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Çünkü söylediklerini gerçekleştirdiler. Köylerimize ekibiyle birlikte bir hizmet seferberliği başlattılar. Ben kendilerine köylerdeki insanlar adına ve Keşan adına çok teşekkür ediyorum. Çünkü devletin eli gerçekten köylere değdi. Köylerimizde inanılmaz bir çalışma var" ifadelerini kullandı.

"Çalışacak insan bulamadık"

Köylerde yapıla çalışmaların kontrollerinin de yapıldığını ifade eden Kemik, şöyle devam etti:"İstihdam sıkıntısı da çekiyoruz. Ben kendi köyümden örnek vereyim; Valilikten güvenlik görevlisi istendi. Fakat Gökçetepe ve yakın köylerden 2 tane güvenlik görevlisi bulamadık. İlk başta güvenlik sertifikalı güvenlik görevlisi istendi. Şu anda ise 18 yaşından büyük 45 yaşından küçük ilkokul mezununu bile arar olduk ama o da yok. Gökçetepe Sahili arasında şu anda çalışan 3 temizlikçi var.

Ormanlarda ve kıyılardaki bütün çöpleri topluyorlar. Diğer köylerimize de bu istihdam sağlandı. Fakat çalışacak insan bulamadık. Biz biraz da sorunu kendimizde aramalıyız. Devletin elini en ücra köşeye kadar uzatan bir Valimiz, Kaymakamımız ve onların ekibi var. Ancak bizim de bu işin bir yerinden tutmamız lazım. Sadece Vali Bey yapsın mantığıyla olmaz. Birlikte ekip olursak bu işler en güzel şekilde köylerimizin en ücra köşelerine ulaşacaktır. Köylerde tuvaletler ve insanların ihtiyacı olacağı diğer şeyler git gide tamamlanıyor. Bizler de bu çarkın içerisindeyiz.  Muhtarlar üzerlerine düşen görevleri zaten layıkıyla yapıyorlar. Ama bölge halkı da bunun bilincinde olmalı. Bizi en çok üzen şey çöp konuları. İnsanlar biraz daha düşünceli ve bilgili hareket ederse, çevremizin temizliği için katkıda bulunmuş olacaklar. Onlar gece atıyor, biz gündüz temizliyoruz" HABER Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Pilavın tadı kaçtı
Zabıtadan öğrenci servislerine denetim
‘Beyaz Önlük’ gururu
Ayçiçeği fiyatında kriz
‘Her zaman göreve hazırız’
Dartın altın kızına üçüncülük
Okullar kan ağlıyor
Süt artık 'Dijital' edilecek
Asker Hastanesi Şehitliği’ne ziyaret
TÜ'de 'Geleceğin Müzisyenleri' belli oldu
Kadınlar için buluştular
Tekvandocularımız 4 madalyayla döndü