THK’dan 100. yıl sergisi
Türk Hava Kurumu (THK) Edirne Şubesi, Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla kurumun faaliyetlerinin yer aldığı fotoğraflardan oluşan bir sergi açtı.
Yayın Tarihi: 16 Mayıs 2019, Perşembe 07:07
Haberleri

THK Edirne Şube Başkanı Coşkun Molla, Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen serginin açılışında gazetecilere yaptığı açıklamada, sergiyi THK'nın kurucusu olan Atatürk'e "saygı duruşu" olarak nitelendirdiğini söyledi.

THK'nın kurulduğu günden bu yana Türk milletinin yararına faaliyetlerde bulunduğunu belirten Molla, kurumun çok önemli görevler yaptığını ifade etti.

“Pek çok alanda çalışma yapıyoruz”

Sivil havacılığın geliştirilmesi amacıyla kurulan kurumun pek çok farklı alanda çalışma yaptığını dile getiren Molla, şöyle devam etti:  "Eğitim alanında önemli çalışmalar yapılıyor. THK Üniversitesi var. Ramazan ayı dolayısıyla toplanan fitre ve zekat gelirleri, Kurban Bayramında toplanan derilerden elde edilen gelirlerle şehit ve gazilerimizin çocuklarımıza burs imkanı sağlıyoruz. Bunun dışında dünyanın en büyük ikinci hava söndürme filomuz var. Tabi burada en önemlisi havacılık anlamında verdiğimiz kurslar. Bunların hepsi ücretsiz şekilde veriliyor. Tabi bunları halkımızın kuruma yaptığı destekler sayesinde yapabiliyoruz."

Sergi açılışına katılan Edirne Barosu Başkanı Alper Pınar da Atatürk'ün kurucusu olduğu THK'nın başarılı çalışmalar yaptığını belirterek, yapılan faaliyetlere baro olarak her zaman destek verdiklerini kaydetti. Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı