Gençlik, mirasına sahip çıkıyor
15-21 Mayıs Gençlik Haftası kutlamaları Atatürk Anıtı'nda geniş katılımla düzenlenen törenle başladı. Törende gençlik adına konuşan Trakya Üniversitesi öğrencisi Şevval Aktaş, gençliğin büyük bir güç olduğunu ve Türk devletini geleceğe taşımak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını ifade etti.
Yayın Tarihi: 16 Mayıs 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Edirne Gençlik ve Spor Müdür Vekili Zekeriya Bayrak'ın anıta çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Edirne Gençlik Merkezi üyesi öğrencilerden Şevval Aktaş, törende yaptığı konuşmada, gençliğin önemli bir güç olduğunu söyledi.

Türk gençlerinin Türk devletinin ileriye gitmesi için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu belirten Aktaş, muhtaç olunan kudretin damarlarındaki asli kanda mevcut olduğunu belirtti.

“Fedakârlığa hazırız”

Geçmişten gelen mirası en iyi şekilde yaşatmak için çalıştıklarını ifade eden Aktaş, şöyle devam etti: "Bizler şanlı tarihimizden aldığımız ilhamla emanetimizi geleceğe nesiller boyunca aktarabilmeliyiz. Alacağımız çağdaş eğitimle, en önemli amacımız devletimizi ve milletimizi ileriye götürmek olmalıdır. Bu amaçlar için yapacağımız fedakârlıkların sonu yoktur. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarından bu fedakârlıkların en önemli örnekleri bulunmaktadır. Gençliğin kazandığı ve kazanmakta olduğu bütün zaferler bu zorlukların üstesinden nasıl geldiklerinin en somut göstergesidir.

Bu anlayışla bu bağlılığı bize bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum." Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Roller değişti
Trakya Birlik'ten ortaklarına dev ödeme
Pedallar arılar için
Edirne de Atabarı oynayacak
“Parlamenter sisteme geri dönülecek”
“Türk gençliği, Ata’nın inancını boşa çıkartmayacak”
Ramazan’da kan bağışı azaldı
Kızılay'dan sıcak yemek yardımı
Nisan’da 391 konut satıldı
Edirne Kent Müzesi ücretsiz
Vali Canalp'e özel teşekkür
Doğurganlık hızına fren