Özyılmaz’dan YSK çıkışı
Edirne Demokrat Parti İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, “69 yıl önce demokrasinin doğumuna ebelik eden YSK bugün de demokrasinin katline küreklik etmektedir” dedi.
Yayın Tarihi: 15 Mayıs 2019, Çarşamba 07:00
Haberleri

Özyılmaz, YSK’nın verdiği kararlara ilişkin eleştirilerde bulunarak  “Demokrasiye dair umutlarımız, demokrasiye ve milletin iradesine olan inancımızla ‘bayram gibi’ kutlayacağımız yıl dönümleri dileğiyle, 69 yıl evvel milletin namusunu namusu bilmiş YSK üyelerini, ‘hür seçimler’in tecellisinde emeği olan kıymetli şahsiyetleri, vesileyle Başbakanımız Adnan Menderes ve arkadaşlarını saygıyla anıyor, demokrasinin ölmez bir mefkure olduğu hatırlatması ile bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

Çok partili sisteme geçişteki ilk serbest, hür seçimlerin yapıldığı ve Demokrat Parti’nin 27 yıllık tek parti dönemine son vererek iktidara geldiği gün olan 14 Mayıs 1950 seçimlerinin Demokratlar için Demokrasi Bayramı olduğunu ifade eden Özyılmaz, “Bugün, Türk demokrasisinin, 14 Mayıs 1950 yılında gerçekleşen ‘hür seçimler’ vesilesiyle doğum günü, biz demokratlar içinse ‘demokrasi bayramı kutlu olsun. 69 yıldır, türlü müdahalelere, bir takım güçlerin tasallutuna, kimilerinin tahakkümüne karşı, defalarca kesintiye uğramasına rağmen, dün ve bugün çeşitli şekillerde örselenmeye devam edilirken dahi, geleceğe dair sahip olduğumuz umut ve demokrasi için mücadele etmiş herkesin aziz hatırası namına kutladık, kutlamaya da devam edeceğiz.Türk Siyasi hayatında çok partili sistem içinde ilk serbest seçimlerin yapılması üzerinden 69 yıl geçtikten sonra, ‘demokrasiyi nasıl daha işler kılabiliriz’ tartışması yerine ‘demokrasiyi geri getirmek’ şeklinde bir tartışma içinde olmak, buna vesile olayları yaşamak, ülkemiz için, geleceğimiz için son derece ürkütücüdür. Bugüne kadar daha fazla için mücadele edebilecekken ara rejimler, ismine dahi kahrettiğimiz darbeler yüzünden, elimizden alınanı tazmin edebilmek gayreti ile menkul bir demokrasi serüvenine sahibiz” şeklinde konuştu. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

TÜRKİYE’NİN İLK MOBİL İZOLASYON ÜNİTESİNİ ÜRETTİLER
Yılların Gazi’si yıkılıyor!
‘3 haftadır yeni vaka görülmüyor’
 “Cemaatimiz çok duyarlı”
 “Köy yerleşimlerine büyük tehdit”
Ayçiçeği desteği ilaç gibi geldi
Alkışlar Süloğlu HEM'e
Hayvan pazarı açıldı
Maske ve eldiven uyarısı
‘Gurbetçimizin yolculuğu çileli olmasın!’
 ‘Değişen İklim Değişen Dünya’ projesi çocuklara rehber oldu
Ciğerciler ‘yeni normal’e alıştı