Kırkpınar İtalya’ya açılıyor
Edirne'nin 27'nci dönem Bağımsız Milletvekili adayı olarak dikkatleri üstüne çeken İş Adamı Cüneyt Özdemir, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin tanıtımı için İtalya’da tanıtım çalışmaları yapacağını duyurdu.
Yayın Tarihi: 14 Mayıs 2019, Salı 07:00
Haberleri

İtalya’da yaşayan Özdemir, Forli ve civarı kentlerde ata sporumuz olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin tanıtımının yaygınlaştırılması için çalışmalar yapacağını belirtti.

Kırkpınar’ın kültür elçisi olduğunu ve tanıtım konusunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile görüştüklerini söyleyen Özdemir, “Edirne Belediye Başkanı'mız Recep Gürkan'ı makamında ziyaret ettim. Baş başa yaptığımız ve yaklaşık 45 dakika süren görüşmede kendisine sunduğum "Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin İtalya'da Tanıtımı" projesini onayladı.Bu yıl pilot bölge olarak yaşadığım Forli ili ve çevresinde tanıtım çalışmalarına başlayacağız. Edirne'mize gelen turist sayısını arttırmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. "Kırkpınar Kültür Elçisi" olarak şahsımı makamında ağırlayan Recep Gürkan'a göstermiş olduğu samimiyet ve misafirperverlikten ötürü teşekkür ederim. Her şey Edirne'miz için” dedi. Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Yeni yetenekler aranıyor
Memurdan izinle tuvalete girdiler
Köy-Koop genel kurula gidiyor
Servisçiler erteleme istedi
Edirne’de geçen ay 310 konut satıldı
Demir'den Tabakoğlu'na teşekkür ziyareti
‘Değerler eğitimi ile Fatihler yetiştiriyoruz’
Tarlada ‘en acı mesai’
‘Sihirli notaları’ ustalarından öğreniyorlar
Limanda trol teknelerine tepki
‘Meclis kararına saygı duyulmalı’
Geleceğin yıldızları burada yetişiyor