Kendi küçük, borcu büyük
Edirne Meriç Belediyesinin borç rakamı dudak uçuklatıyor. 3 bin 200 kişinin yaşadığı küçük ilçe belediyesinin tam tamına 9 milyon borcu bulunuyor. Kişi başına düşen borç ise yaklaşık 3 bin TL.
Yayın Tarihi: 25 Nisan 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, belediyeyi 9 milyon borçla devir aldığını açıkladı.

Dübek, açıklamasında, “Belediyenin 9 milyon borcu var. Bir milyon alacağı var. Meriç’in nüfusu 3 bin 200. Bu borçların iller bankasına olan 5 milyonluk borcu normaldir. Kanalizasyon projesi. Bu projeyi de ben başlattım. Bir milyonluk su ve kuyu açma bedeli de normaldir. 5 senedir emekli sandığından emekli olanların emekli sandığına paralarının 4 aydır yatması gerekiyor. SGK’dan emekli olanların da parası yatması gerekiyor. 9 personel belediyeden emekli olmuş. Bir lira emekli sandığına para yatmamış. Bu durum gecikme zammına da neden olacak. Benim belediyeyi devrederken bir iller bankasına borcum vardı. Benim 4 buçuk milyon borcum vardı. Kanalizasyon projesine. Durumumuz hiç iyi değil ama düzelteceğiz” dedi.

“Misafir ağırlama gideri kullanmadım”

15 sene belediye başkanlığı görevi sürece belediyeden misafir ağırlama gideri kullanmadığının altını çizen Dübek, “Ben 15 sene belediye başkanlığı yaptım. Ben belediyeden, gelen misafir ağırlama gideri kullanmadım. Hep kendi cebimden ödedim. 2005 yılında belediye binasına komple kalorifer yaptım. 2 personelime 8 bin TL tüketici kredisi aldım. Kendimde 8 bin TL tüketici kredisi çektim. 5 bin TL de vatandaştan topladım. 29 bin TL’ye belediye binasının 3 katına kalorifer yaptırdım” şeklinde konuştu. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Memurdan izinle tuvalete girdiler
Köy-Koop genel kurula gidiyor
Servisçiler erteleme istedi
Edirne’de geçen ay 310 konut satıldı
Demir'den Tabakoğlu'na teşekkür ziyareti
‘Değerler eğitimi ile Fatihler yetiştiriyoruz’
Tarlada ‘en acı mesai’
‘Sihirli notaları’ ustalarından öğreniyorlar
Limanda trol teknelerine tepki
‘Meclis kararına saygı duyulmalı’
Geleceğin yıldızları burada yetişiyor
Gurbetçinin ilk tercihi Kapıkule