Nusret’e ‘tuzlu’ davet
Edirneli ciğerciler, ünlü et lokantası sahibi Nusret Gökçe'nin akım haline dönüşen tuzlu selamlamasını yaparak Gökçe'yi, 9. Bando ve Ciğer Festivali'ne davet etti.
Yayın Tarihi: 25 Nisan 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Selimiye Meydanı'nda bir araya gelen ciğerci esnafı, Edirne Belediye Bandosu eşliğinde Tava Ciğer türküsünü seslendirdi.

Ciğerciler, geçtiğimiz yıl düzenlenen festival için hazırlanan ve Guinness Rekorlar Kitabı'na giren dev ciğer tavasını minyatürünün üstüne tuz atarak Nusret Gökçe'yi esprili bir şekilde kentte gerçekleşecek festivale çağırdı.

“Festivalimizi tuzlarsan seviniriz”

Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, Nusret Gökçe'yi festivale davet ettiklerini söyledi.

Gökçe'nin önemli bir şef olduğunu ve tuz kullanarak yaptığı selamlamanın tüm dünyada bilindiğini belirten Dinar, "Nusret'i Edirne'ye davet ediyoruz. Bizim festivalimizi tuzlarsan seviniriz." dedi.

Bizim kızan Nusret

Festival için hazırlıkların sürdüğünü ifade eden ve Gökçe'ye "bizim kızanımız" diye seslenen Dinar, şöyle devam etti: "Geçtiğimiz gün barınaktaki kedileri tava ciğerle besledik. Artık ciğerlerimizi hazırlıyoruz. Festival için hummalı bir hazırlık başladı. Bir taraftan ciğerler doğranıyor ve yıkanıyor bir taraftan da tuzlanacak. İyi ama biz bu tuz meselesinde takılı kaldık ciğerci arkadaşlarla beraber. Bakıyoruz ki biz tuzu bir türlü ayarlayamıyoruz. Arkadaşlarla düşündük taşındık. Dedik ki Nusret'i bir çağırsak bu bizim kızanımız. Gelsin burada ve bizim festivalimizde bir tuzu olsun. Biz tatlandıralım oda tuzlandırsın burasını. Buradan sesleniyoruz. Nusret bey kardeşim eğer bizi duyuyorsan ki artık duyuyorsun. Seni tüm ustalar olarak festivale davet ediyoruz.

Edirne Belediyesi tarafından düzenlenen Bando ve Ciğer Festivali 26-28 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Festivalin son günü Saraçlar Caddesi'nde vatandaşlara ücretsiz ciğer dağıtılacak. Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Okul öncesi kurumların aceleyle açılması çocukları tehlikeye atıyor!
Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti