Müzik engel tanımıyor
Edirne Engelli Gönülleri Derneği (EGED) üyeleri, geleneksel hale getirdiği Türk sanat müziği konseri ile dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.
Yayın Tarihi: 25 Nisan 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Geleneksel hale getirdikleri Türk sanat müziği konseri ile gönülleri fetheden EGED üyeleri, “Her Şey Seninle Başlar Sende Biter Yeter ki Yürekli Ol” sloganıyla bu yıl da müzik ziyafeti sundu. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen konsere çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Dernek üyeleri, konser için çok çalıştıklarını belirten EGED Başkanı Serpil Erkenciler, “Emeğimizi ortaya koyduk.“Herşey sende başlar sende biter. Yeter ki yürekli ol'' dedik. Hayal ettik gerçek oldu. Sahne tek yürek, bizlerle heyecanımızı mutluluğumuzu paylasan 400 yürek. Emek veren bizi yalnız bırakmayan alkışlarıyla onurlandıran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Dernek üyesi MübesselYolalmaz, evden dışarı çıkmayan engelli vatandaşlara da seslenerek, “5 aydan beri bu geceye hazırlanıyoruz. Arkadaşlarımızla çok heyecanlı bir hazırlık içerisindeydik. Biz, bizlerin de neler başarabileceğini insanlara hatırlatmak amacıyla yaptık. Aslında insanlara bizlerin her yerde var olduğunu ve birlikte güzel şeyler yapabileceğimizi göstermek istedik. Bizler, evlerde oturarak zamanını geçiren arkadaşlarımıza örnek olmak istiyoruz. Onları motive etmek istiyoruz. Evlerimizde oturmayalım. Dışarıya çıkalım. Güzel yaşamak varken neden evlere kapanıp yaşayalım” ifadelerini kullandı. Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Roller değişti
Trakya Birlik'ten ortaklarına dev ödeme
Pedallar arılar için
Edirne de Atabarı oynayacak
“Parlamenter sisteme geri dönülecek”
“Türk gençliği, Ata’nın inancını boşa çıkartmayacak”
Ramazan’da kan bağışı azaldı
Kızılay'dan sıcak yemek yardımı
Nisan’da 391 konut satıldı
Edirne Kent Müzesi ücretsiz
Vali Canalp'e özel teşekkür
Doğurganlık hızına fren