Müzik engel tanımıyor
Edirne Engelli Gönülleri Derneği (EGED) üyeleri, geleneksel hale getirdiği Türk sanat müziği konseri ile dinleyicilerin kulaklarının pasını sildi.
Yayın Tarihi: 25 Nisan 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Geleneksel hale getirdikleri Türk sanat müziği konseri ile gönülleri fetheden EGED üyeleri, “Her Şey Seninle Başlar Sende Biter Yeter ki Yürekli Ol” sloganıyla bu yıl da müzik ziyafeti sundu. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen konsere çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Dernek üyeleri, konser için çok çalıştıklarını belirten EGED Başkanı Serpil Erkenciler, “Emeğimizi ortaya koyduk.“Herşey sende başlar sende biter. Yeter ki yürekli ol'' dedik. Hayal ettik gerçek oldu. Sahne tek yürek, bizlerle heyecanımızı mutluluğumuzu paylasan 400 yürek. Emek veren bizi yalnız bırakmayan alkışlarıyla onurlandıran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Dernek üyesi MübesselYolalmaz, evden dışarı çıkmayan engelli vatandaşlara da seslenerek, “5 aydan beri bu geceye hazırlanıyoruz. Arkadaşlarımızla çok heyecanlı bir hazırlık içerisindeydik. Biz, bizlerin de neler başarabileceğini insanlara hatırlatmak amacıyla yaptık. Aslında insanlara bizlerin her yerde var olduğunu ve birlikte güzel şeyler yapabileceğimizi göstermek istedik. Bizler, evlerde oturarak zamanını geçiren arkadaşlarımıza örnek olmak istiyoruz. Onları motive etmek istiyoruz. Evlerimizde oturmayalım. Dışarıya çıkalım. Güzel yaşamak varken neden evlere kapanıp yaşayalım” ifadelerini kullandı. Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Okul öncesi kurumların aceleyle açılması çocukları tehlikeye atıyor!
Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti