Kano maratonuna kaza damga vurdu
Edirne'de Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne Kano Kayak Maratonu düzenlendi. Yarışmanın son metrelerine lider giren Kubilay Aslan ve Gökhan Zorlu çifti kanonun hakimiyetini kaybederek suya düştü. Çift, AFAD ekiplerince kurtarıldı.
Yayın Tarihi: 22 Nisan 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Edirne Valiliği, Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile EDOSK işbirliğinde gerçekleşen maraton kapsamında Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü yakınlarından suya giren 12 takımdan 24 yarışmacı, Meriç Köprüsü yanındaki Protokol Evi'ne kadar iki buçuk kilometre kürek çekti.

Yarışmanın son 50 metresine önde giren Kubilay Aslan ve Gökhan Zorlu çifti kanonun hakimiyetini kaybederek suya düştü. Aslan ve Zorlu çifti AFAD ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

Yara almadan kurtuldular

Kazayı yara almadan atlattıklarını belirten Kubilay Aslan, "Önde gidiyorduk. Arkadan gelen yabancı rakibimize yakalanmamak için biraz hızlı kürek çektik ve düştük. Nasibimizde yokmuş. Yüzerek dördüncü olduk." dedi.

Gökhan Zorlu da yarışmanın son metrelerinde güçlerinin kalmadığı için suya düştüklerini ifade etti.

“Turizm sezonu iyi başladı”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne'de turizm sezonunun iyi başladığını söyledi.

Kentte turizm hareketliliği yaşandığını ifade eden Canal, "Edirne'deki bütün oteller şu anda dolu. Boş oda arasanız zor bulursunuz. Sezon gayet iyi başladı ve iyi geçiyor. Bundan sonraki dönemde de ümit ediyorum Edirne ve Edirne esnafı için harika bir dönem olacak. Yapmış olduğumuz bu tür etkinliklerde turizm sezonunu canlı ve diri tutmaya yönelik. Bu hem turizme hem de Edirne'nin doğal hayatına renk katıyor." şeklinde konuştu.

“Hem spor hem turizm etkinliği”

EDOSK Başkanı Orkun Akman da Edirne'nin nehirlerinin kano ve su sporlarına uygun bir yapıda olduğunu söyledi.

Başarılı bir etkinlik yapıldığını dile getiren Akman, "İlkini 2017 yılında yaptığımız maratonun ikincisini gerçekleştirdik. Çok güzel bir yarış oldu. Bu bir spor faaliyeti olarak gözükebilir ama aynı zamanda tanıtım ve turizm faaliyeti. Kaza geçiren arkadaşlarımızın da durumları gayet iyi hiçbir sorun yok." diye konuştu.

Yarışmada Bulgar sporcular Hristo Lunaov ve AngeAngelov çifti birinci, Tamer Saygılı ve Serdar Bağra çifti ikinci ve Melih Şenavcı, Muhammet Saatçi çifti üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara ödülleri Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt ve Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu tarafından verildi.

HABER Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Okul öncesi kurumların aceleyle açılması çocukları tehlikeye atıyor!
Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti