1 Mayıs'ın teması ‘Kıdem tazminatı’
TÜRK-İŞ'e bağlı Tes-İş Sendikası Edirne Şubesi Başkanı Zeki Şişko, 1 Mayıs'ın temasının kıdem tazminatına olacağını söyledi.
Yayın Tarihi: 22 Nisan 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Şişko, açıklamasında, "Her yıl olduğu gibi biz Türk-İş olarak 1 Mayıs'ı Edirne'de kutlama kararı aldık. Edirne'deki DİSK, KESK, TUMOB, TTB ve diğer sendikalarla bir araya geleceğiz. Konu 1 Mayıs olunca tek başına olunmuyor. Hep birlikte kutluyoruz. Hep birlikte ifadeler daha net bir şekilde yansıtılıyor. Bu sene Edirne'de 1 Mayıs'ı daha coşkulu kutlamayı hedefliyoruz. 1 Mayıs Emek Platformu olarak bir araya gelerek çalışmamıza bir yön çizecegiz. Bu seneki 1 Mayıs'ın ana konusu kıdem tazminatı. Biz kıdem tazminatı ile ilgili Türk-İş olarak genel başkanımızın söyledi gibi " Kıdem tazminatı işçinin son kalesidir ve işçinin kırmızı çizgisidir. Türkiyede 2 milyon kişi kıdem tazminatı alırken anlamayanlarda var. Biz hükümetin mevcut haklarımıza dokunmadan bundan sonra alacağı her türlü kararın yanındayız. Kıdem tazminatı alamayanlar için bir karar alınacaksa yanındayız. Kıdem tazminatı ile ilgili sıkıntılarımızı kamuoyuyla 1 Mayıs'ta paylaşacağız.

Bizim talebimiz çalıştığınızın karşılığını alalım. İnsanca bir yaşam sürelim. Bizim patronun kazandığında gözümüz yok. Biz işçimizi enfilasyona ezdirmeyeceğiz. Bu dönemde enfilasyonun altında kalmayacak. 2-3 puanın üzerinde bir sözleşme bekliyoruz" dedi.

Öte yandan Şişko, 1 Mayıs kutlamalarının her sene olduğu gibi Şükrüpaşa İlkokulu önünden başlayan yürüyüş ile Saraçlar Caddesinde basın açıklaması ve kutlamalarla devam edeceğini kaydetti. HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Okul öncesi kurumların aceleyle açılması çocukları tehlikeye atıyor!
Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti