Edirne Lisesi 162. yaşını kutluyor
Edirne’nin olduğu kadar ülkemizin de köklü liseleri arasında yer alan Edirne Lisesi’nde 162. Yıl Geleneksel Pilav Törenleri bugün başlıyor.
Yayın Tarihi: 22 Nisan 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Kutlamalar için hazırlanan program bugün saat 14.45’te Atatürk Anıtı önünde toplanıp saat 15.00’te Anıta çelenk koyma, saygı duruşu ve İstiklal Marşının topluca söylenmesi ile start alıyor.

Ardından toplanan kortej, bando eşliğinde okula yürüyüşü gerçekleştirilecek, okul bahçesinde 150. Yıl Anıtı’na çelenk konulmasıyla Edirne Lisesi marşı seslendirilecek.

Program gereği Edirne Lisesi Yetişenler Derneği(ELYD) 85 yaşında sergisi açılışı yapılacak, 85. Yıl kokteyli gerçekleştirilecek. Saat 19.30’da da Geleneksel Meriç Balosu ve bu baloda 50. Ve 60. Yıl plâketleri takdim töreni yapılacak.

Geleneksel kutlamalara hazırlanan program çerçevesinde yarın da devam edilecek, programda 25 Nisan Perşembe günü Trakya Üniversitesi Konservatuvarı Salonunda ‘Dokuz Canlı’ tiyatro oyunu yer alırken 29 Nisan Pazartesi günü de yine aynı salonda düzenlenecek müzik şenliği ile katılımcılar coşkulu saatler yaşayacak. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Okul öncesi kurumların aceleyle açılması çocukları tehlikeye atıyor!
Sanki salgın yokmuş gibi!
Ekili arazileri dolu vurdu
 ‘Devlet, memuru arasında ayrım yapamaz’
Devletten "Sazan" atağı
Eczanelerin çalışma saatleri normalleşti
 “Edirne’de genç çiftçi kalmadı!”
Süloğlu'da maske takma zorunluluğu
Esnaftan ‘Şükür dualı’ açılış
Esnaf yeni dönemden umutlu
Cingöz'den Valilik ve belediyelere teşekkür
Kepenk açan esnafa hijyen seti