Edirne Liseler Arası Psikoloji Sempozyumu
Edirne'de Liseler Arası Psikoloji Sempozyumu düzenlendi.
Yayın Tarihi: 22 Nisan 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Trakya Üniversitesi Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nde düzenlenen sempozyumda, Edirne'nin 92 yıl Osmanlı'ya başkentlik yapan bir şehir olduğunu hatırlattı.

Kendi tarihini, kendi medeniyetini bilmeyen toplumların asla ayakta duramayacaklarını anlatan Arpacı, etkinliğin düzenlendiği tarihi mekânın, yüzyıllar boyunca çeşitli tedavi yöntemleriyle insanlığa hizmet ettiğini vurguladı.

Öğrencilere  tavsiyelerde bulunan Arpacı, "Sizlerin çok duyarlı olması gerekiyor, kendi problemlerinizi kendinizin oraya koyması ve çözüm yolları bulunması yine çok önemli. İnsan psikolojisi ve toplumsal psikolojiyi çok iyi okumamız gerekiyor. Eğer bir yerde savaş, açlık varsa, öbür tarafta obezite ve savurganlık varsa bunu çok iyi düşünmemiz gerekir. Lütfen duyarsız olmayın. Bilimin yanında kalbimizi de mutlaka yumuşatalım. Eğer ki biz birbirimize sahip çıkarsak, ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu çok iyi bir şekilde anlarız." dedi.

Bazı televizyon dizileri ve sosyal medyayı eleştiren Arpacı, özellikle bazı dizilerin öğretmeni, öğrenciyi ve okulu çok olumsuz şekilde gösterdiğini bununda kendisini üzdüğünü anlattı.

Koordinatör Klinik Psikolog İrem Coşkun Mercan da ergenliğin, gelişimin ve değişimin en çarpıcı yılları oluşturduğunu belirtti.

Etkinlikte Sempozyum Öğrenci Başkanı Yusuf Mert Yıldırım da bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından öğrenciler Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi gezdi.(aa)

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Memurdan izinle tuvalete girdiler
Köy-Koop genel kurula gidiyor
Servisçiler erteleme istedi
Edirne’de geçen ay 310 konut satıldı
Demir'den Tabakoğlu'na teşekkür ziyareti
‘Değerler eğitimi ile Fatihler yetiştiriyoruz’
Tarlada ‘en acı mesai’
‘Sihirli notaları’ ustalarından öğreniyorlar
Limanda trol teknelerine tepki
‘Meclis kararına saygı duyulmalı’
Geleceğin yıldızları burada yetişiyor
Gurbetçinin ilk tercihi Kapıkule