Amatör balıkçıların sitemi
Trakya Amatör Olta Balıkçılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Sadrettin Alıcı, yasal olmayan yollarla yapılan balık avcılığı, baraj ve göletlerin kiraya verilmesi nedeniyle sportif amatör olta balıkçılarının sıkıntı yaşadıklarını belirtti.
Yayın Tarihi: 16 Nisan 2019, Salı 07:00
Haberleri

Trakya Amatör Olta Balıkçılar Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TRABDER) Yönetim Kurulu, Edirne İl Tarım ve Orman Müdürü Atilla Bayazıt’a makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Derneğin kuruluş amacıyla birlikte amatör balıkçıların yaşadığı problemlerin anlatıldığı ziyaret hakkında bilgi veren TRABDER Başkanı Alıcı, “Müdürümüze, derneğimizin kuruluş amacını, kaçak ve yasal olmayan yollarla yapılan balık avcılığı, baraj ve göletlerin kiraya verilmesi nedeniyle sportif amatör olta balıkçılarının yaşadığı sıkıntılardan söz ettik. Özellikle kiralanmış baraj ve göletlerde olta balıkçılarına izin verilmemesi, izin verilse bile atılmış ağlardan dolayı olta atılacak alanın yeterli olmaması, sportif amatör olta balıkçılarını üzdüğünü anlattık. Elbette ticari balık avcılığının da yapılması gerektiğini ancak bu yapılırken de bilinçsiz ve denetimsiz yapılan avcılık neticesinde balık türlerinin azaltılmasına ve yok olmasına meydan verilmemesinden söz ettik. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile birlikte ortak etkinlik ve projeler yapabileceğimizi ve balık tutma yarışmaları düzenleyerek, Edirne’mizin de tanıtımına ve ekonomisine de katkıda bulunabileceğimizi söyledik. Kendisi de ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirterek, Edirne’de TRABDER’in kurulmuş olması sportif olta balıkçılığının gelişmesine katkıda bulunacağı gibi uygun olmayan yöntemlerle yapılan balık avcılığının da önünde geçilmiş olur. Yasal olmayan yollarla yapılan avcılık ve kiralanmış baraj ve göletlerde kiralayanlarla ilgili şikayetler aldıklarını söyledi. Birlikte ortak projeler yapılabileceğini ve bu konuda gerekli ön çalışmaları başlatabiliriz dedi. Su Ürünleri Şube Müdürü Necati Budak da projelere en kısa zamanda başlanabileceğini söyledi. Ziyaretimiz anısına dernek logomuzun bulunduğu balıkçı figürlü bibloyu kendisine takdim ettik” ifadelerini kullandı.

Gerçekleştirilen ziyarete Alıcı’nın yanı sıra yönetim kurulu üyeleri Murat Susamişleyen, Ercüment Özkeçeci, Taner Akağaç ve Yalçın Parmak katıldı. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi