Denizlerde av yasağı başladı
Balıkların üreme ve büyüme dönemi nedeniyle her yıl belirli dönemlerde uygulanan av yasağı önceki gün başladı. Edirne Balıkpazarı esnafı sezonu kazançlı bir şekilde kapattığını dile getirirken, 90 gün sürecek olan av yasağı, 1 Eylül’de sona erecek.
Yayın Tarihi: 16 Nisan 2019, Salı 07:00
Haberleri

Nesli tükenmekte olan balıkların korunmaları amacıyla her yıl belli tarihler arasında uygulanan denizlerdeki av yasağı, önceki gün başladı.

Önceki gün geceden itibaren trol ve gırgır ağlarıyla avcılık yapan balıkçılar için başlatılan genel av yasağı 1 Eylül’de sona erecek. Sürdürülebilir balıkçılık amacıyla başlatılan av yasağıyla birlikte Edirne’deki Balıkpazarı esnafları sezon değerlendirmesinde bulundu.

Esnaf Hamza Köksoy, balıkçılık mesleğinin meşakkatli bir iş olduğundan bahsederek, “Bu sene güzel bir sezon geçirdik. Genel anlamda bereketli bir sezondu. Yorulduk, çalıştık, emek verdik ama güzel bir sezon geçirdik çok şükür. İnşallah güzel bir sezonu da yeniden açarız” dedi.

Sezon boyunca vatandaşın bol bol balık yiyebildiğini söyleyen esnaf, Feridun Bistren ise, “Güzel bir sezon geçirdik. İnşallah Eylül ayında da av yasağı kalktıktan sonra güzel bir sezon geçiririz diye umuyoruz” ifadelerini kullandı. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi