“Edirne’nin en önemli gelir kapısı”
Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mansur İriş, 15-22 Nisan tarihleri arası kutlanan Turizm Haftası münasebetiyle yayınladığı mesajında, turizmin günümüzde önemli bir sektör haline geldiğini belirterek, Edirne’mizin tanıtımında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Yayın Tarihi: 16 Nisan 2019, Salı 07:00
Haberleri

İriş ’in konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm, ülkemizin ve şehrimizin ekonomisi için büyük önem taşıyor. Edirne’miz tarihi eserler bakımından Dünya çapında bir zenginliğe sahip. Eşsiz tarihi camilerin, köprülerin, kervansarayların yanı sıra nehirleri, doğası ile çok daha ileri düzeyde bir turizm merkezi haline getirilebilir. Komşu Bulgaristan ve Yunanistan başta olmak üzere tüm balkan ülkelerinden turistler şehrimizi yoğun bir şekilde ziyaret etmektedir. Ayrıca 15 milyondan fazla bir nüfusa sahip Dünya şehri İstanbul’a sadece 200 Km. mesafede olmamız büyük bir avantajdır. Bütün bu olumlu şartlar sebebiyle Edirne, turizmden daha fazla gelir elde edebilir, daha çok kişiye iş ve aş kapısı olabilir. Bu ise ancak bir kısım yatırım ve düzenlemelerle mümkündür”

İriş,  bu konuda yapılması gerekenleri ise şu şekilde sıraladı:

“Seçilenler, atananlar,  özellikle esnafımız ve tüm Edirne halkı turizmin şehrimiz için bir nimet ve geçim kapısı olduğunu bilmeli ve buna göre hareket edilmelidir.

-   Her şeyden önce şehrimize turist gelmesini istiyorsak, onlara karşı güler yüzlü, iyilikse­     ver, temiz, hoşgörülü ve kanaatkâr olmalıyız. Konuklarımızı memnun etmek için her türlü fikri planlama, titiz ve detaylı çalışmalar yapılmalıdır.

Turistlerin başta uygun otopark, lavabo, tuvalet olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması gerekir.

Şehrin temizlik ve düzeni konusunda ciddi çalışmalar yapılmalıdır.

-Edirne’yi tanıtacak basılı evrak, broşürlerin hazırlanmalıdır.  Turistlere Edirne’nin tarihi ve manevi yapısını aktarabilecek birikimde rehberler yetiştirilmelidir.

-  Nehir kenarları turizme kazandırılmalıdır.

- Yolların güzel, ulaşımın kolay ve rahat olması, konaklama yerlerinin bol ve temiz olması sağlanmalıdır.” Haber Merkezi         
 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Vere vere kalmadı
‘50 liralık harç bedeli kabul edilemez’
Hacıoğlu'ndan veda mesajı
Üner’den zehir gibi açıklamalar
Sigortacılarda işler kesat
Taraftardan lacivert-beyaz atak
Ardas’a için geri sayım
“Eczacılık öğrencilerinden videolu tanıtım”
Kur'an kurslarında trafik eğitimi
Turizm kentine yakışır tuvaletler
Bu zorunluluğa uymazsa Emekli soydaşların maaşı kesilecek
Dünyanın gözü Kıbrıs’ın üzerinde!