“Sazlıdere’nin sorunları çözülsün!"
Sazlıdere Köyü ve Sahili Yardım ve Kalkındırma Derneği Başkanı Serdar Durak, bölgenin sorunlarının yıllardan bu yana devam ettiğini ve halen çözüm üretilemediğini belirtti.
Yayın Tarihi: 16 Nisan 2019, Salı 07:00
Haberleri

Yerel seçimlerin sona erdiğini ve bölgede yaşanan sorunların çözüm beklediğini belirten Durak, “Bölgemizde, alt ve üst yapı sorunlarımız devam ediyor. Sazlıdere ve Adilhan arasındaki yolumuz kötü durumda. Yolun, Çanakkale’ye ait bölümü yapılırken; Edirne’ye ait bölümünün halen yapılmadığını görüyoruz. Bu başımızda olan yetkililerin ayıbıdır. Yıllardan bu yana 2 kilometrelik yol asfaltlanamadı. İnsanların ulaşımlarını rahatça sağlayabileceği bir yolun olmasını istiyoruz. Turizm bölgesinde olan bir yerde daha düzgün yolların olması şarttır. Kısacası, Sazlıdere olarak, sorunlarımıza çözüm üretilmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Durak, “Sazlıdere’nin eski muhtarıyla, sorunlar konusunda fikir alışverişinde bulunmuştuk ama çözümünü başaramamıştık. Yerel seçimlerde, köy muhtarımız değiştiği gibi il genel meclisinde değişiklikler yaşandı. Herkese yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ama Sazlıdere’de çöp sorunu had safhada. Bölgemizde sorunlar çok fazla. İnşallah yeni dönemde yaşanan sorunlara çözüm üretilir. Yardımlar ve yatırımlar konusunda, Keşan’ın en gerisinde kalan köy Sazlıdere’dir. Bizler, köyümüze ve bölgemize bir şeyler yapmak için çalışacağız” şeklinde konuştu. HABER Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi