Hukuk mücadelesini kazandı
Geçen yıl görev yaptığı okulun müdürü ile tartıştığı için hakkında soruşturma açılan, disiplin ve idari yönden ceza almasının ardından yaşadığı durumu mahkemeye taşıyan Eğitim-İş Uzunköprü Temsilcilik Yöneticisi Nurettin Topçuoğlu, hukuk mücadelesini kazanarak, görevine geri döndü.
Yayın Tarihi: 15 Nisan 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Eğitim-İş Edirne Şubesi, Keşan Temsilciliği ve Uzunköprü Temsilciliği, görev yaptığı okulun müdürüyle tartıştığı için Uzunköprü’den İpsala Yeni Karpuzlu Beldesine sürgün edilen ve yaşadıkları nedeniyle hukuk mücadelesi veren Eğitim-İş Uzunköprü Temsilcilik Yöneticisi Nurettin Topçuoğlu’na ziyarette bulundu.

Topçuoğlu’nun başlattığı hukuk mücadelesinde Edirne Bölge İdare Mahkemesi, kendisi hakkında verilen kararı reddedince görevine geri dönmeyi başardı. Uzunköprü Demokrasi İlkokulu’na geri dönüp görevine başlayan Topçuoğlu için Eğitim-İş Edirne Şubesi de tebrik ziyareti gerçekleştirerek, tüm eğitimcilerin hukuk hakkını savunacaklarını dile getirdi.

Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar, okul idarecileri ile öğretmenler arasında yaşanan sorunlar konusunda okuldaki çalışma başarısının direkt etkilendiğini belirterek şunları ifade etti: “Hakkında açılan soruşturma sonucunda disiplin cezasının yanı sıra idari yönden de cezalandırılarak okul değiştirme cezası almış ve Uzunköprü’den 85 km uzaklıktaki İpsala Yeni Karpuzlu Beldesi’ne adeta sürgün edilmişti. Uzunköprü Demokrasi İlkokulunda görev yapan Nurettin Topçuoğlu, daha yakın okullarda açık bulunmasına rağmen haksız, hukuksuz yere verilen sürgün kararıyla okulundan uzaklaştırılmıştı. Eğitim-İş yöneticisine verilen bu haksız hukuksuz disiplin ve idari cezaların idare mahkemesi tarafından iptal edilmesi, aslında bu cezayı verenlere de; haktan, hukuktan, adaletten yana olmalara gerektiğini hatırlatan bir mesaj niteliğindedir. Eğitim-İş olarak bütün eğitim çalışanlarının her türlü özlük ve hukuksal haklarını korumak için mücadele ettiğimizi, bu mücadelemizi kanunlarımızın bizlere tanıdığı haklar ve hukuk çerçevesinde devam ettireceğimizi belirtmek isteriz. Eğitim-İş Edirne Şubesi olarak son zamanlarda Edirne’deki okullarımızda yaşanan ve okulda çözülebilecek basit sorunların hemen inceleme-soruşturmaya dönüştürüldüğünü, bu sebepten dolayı öğretmenlerimizin baskı altında kaldığını görüyoruz. Okul idarecilerinin zaman zaman yaşanan bu basit sorunları çözememesinin okuldaki çalışma barışına da zarar verdiğini düşünüyoruz. İdarecilere; kendilerine verilen yetkileri öğretmenlere baskı aracı olarak değil, okuldaki sorunların çözümü için kullanmaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz” Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi