Turizm Haftası doludizgin
Bu yıl 43’üncüsü kutlanan Turizm Haftası’nı dolu dolu geçireceklerini belirten Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, “Biz bu sene her zamankinden daha fazla olarak toplumun tüm dinamiklerini içine alan, geniş alana yayılan, etki alanı çok fazla olan bir etkinlik yapacağız” dedi.
Yayın Tarihi: 15 Nisan 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Edirne Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, 43. Turizm Haftası’nın her zamanki kutlamalardan farklı geçeceğini belirterek, oldukça doygun bir programla haftanın kutlanacağını söyledi.

Geniş alana yayılarak, kentin tüm dinamikleriyle bir kutlama programı hazırladıklarını dile getiren Hacıoğlu, “Bu sene 43. Turizm Haftasını kutluyoruz. Biz bu sene her zamankinden daha fazla olarak toplumun tüm dinamiklerini içine alan, geniş alana yayılan, etki alanı çok fazla olan bir etkinlik yapacağız. Yaklaşık 20 civarında bir etkinliğimiz var. Bunların içinde benim en çok önemsediğimiz etkinlik, Edirne kırmızısı ile ilgili tiyatro oyunu. Edirne kırmızısının hikayesi, Edirne halkıyla buluşacak. Halkımız, kırmızının hikayesinitiyatral bir gösteri ile görecek. İlk defa Edirne kırmızısı bir devlet programına giriyor. Bu bizim için çok önemli. Yine önemsediğimiz etkinliklerden bir tanesi de öğrencilerimizin yemek yarışması yapıyor olması. Çünkü Edirne gastronomisiyle de önemli bir şehir. Yine bir diğer etkinliğimiz olan kano yarışmasını önemsiyoruz. Ciddi bir yarış olacak ve ciddi sayıda insanlar katılacak. Yine en önemsediğimiz konu şu, bugüne kadar Turizm Haftası etkinliklerinde üniversite hep ayrı bir program yapardı hiç diğer programlara dahil olmazdı. Bu sene benim orada bir konferans vermem ve diğer hocalarla olan irtibatımızdan dolayı onlar da programa katılacak. Üniversite öğrencilerimiz, Saraçlar Caddesi’nde etkinlik gerçekleştirecekler. Belediyemiz zaten işin içerisinde halk oyunlarıyla, bandosuyla, pehlivanlarıyla. Bunun dışında Roman müzik topluluğu, milli eğitim destekli halk oyunları, yürüyüşler, ağaç dikimine kadar birçok etkinlik yapacağız” diye konuştu. Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi