Yabancılar cezalarını kapılarda ödeyecek
Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu, “Yabancılar, Türkiye’de kesilen cezaları sınır kapılarında ödeyecek.” açıklamasını yaptı.
Yayın Tarihi: 15 Nisan 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosluğu tarafından verilen bilgiye göre, 11 Nisan 2019 tarihi itibariyle Türkiye’nin sınır kapılarından başka bir yerde ödenmemiş, Türkiye topraklarında kaldıkları süre içinde yabancı uyruklular hakkında alınan kararlar üzerine idari para cezaları ve diğer yaptırımları uygulama sistemi devreye girdi.

Bunlar, Türkiye'de trafik kurallarının ihlalleri için kesilen cezalar ve ödenmemiş otoyolları kullanım ücretleri olarak açıklandı. Ödemeler, ülkeden ayrılırken sınır kontrol noktalarında gümrük görevlilerinin bilgisayarları üzerinden, yabancı uyruklular hakkında idari para cezası ve başka yaptırımlar hakkında uygulama kararları alındığının tespit edilmesi üzerine yapılmakta olduğu kaydedildi.

Ödenmemiş cezalar olduğu tespit edilen durumlarda kredi kartı ve bankamatik kartları ile de dahil olmak üzere derhal gümrük kasalarında ödeme yapma emri çıkarılıyor.

Türkiye İçişleri Bakanlığı tarafından yönetilen araç ceza sorgulama sistemi tarafından ödenmemiş eski cezalar olduğu tespit edilirse onların da ödenmesi talep edileceği belirtildi.

Ceza ücretlerinin ödenmemesi durumunda cezalar ödeninceye kadar araçlar gümrük kapısındaki otoparkta bekletilerek alıkonulacak.

Kesilen cezaların derhal ödenmesine yönelik sistemin uygulamaya girmesinden dolayı Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’de kaldıkları süre içinde trafik kurallarına ve başka düzenlemelere titizlikle uymaları tavsiye edildi. Haber Merkezi

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi