‘Temiz Evler Gülen Yüzler’
Meriç Kaymakamlığı, ilçede yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç aileler için “Temiz Evler Gülen Yüzler” projesini başlattı.
Yayın Tarihi: 18 Mart 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Meriç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliği için başlatılan proje hayata geçirildi.

Temizlik ihtiyacının yanı sıra dileyen ailelerin talep etmeleri durumunda yemek ihtiyaçlarının da karşılanacağını ifade eden Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, bu konuda şunları ifade etti:

“Proje sayesinde vatandaşlarımız ile birebir sohbet edilerek samimi ve sıcak iletişim kurularak ihtiyaç ve talepleri tespit edilmeye başlandı. Sosyal Devlet olma ilkesi gereği vatandaşlarımızın daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerine katkı sağlanıyor. Projemizin 2019 yılı boyunca devam edecek olup, bu süre zarfında vakfımızdan yardım alan 4 personel istihdam edildi. Projenin başarılı olması hâlinde önümüzdeki yıllarda daha fazla aileye hizmet edilmesi için çalışmalar yapılacak.

Bakıma muhtaç olan yaşlılarımız insan onuruna yakışır şekilde yaşama haklarına sahiptir. Bu proje ile yaşlı, engelli ve muhtaç bireylerimizin toplumla bütünleşmesi ve yaşama bağlı kalması kapsamında temizlik işlerinin yanı sıra diğer Kurum ve Kuruluşlarla işbirliği içerisinde ailelerin ihtiyaçları ve sorunları çözülecek. Kaymakamlık bünyesinde yer alan tüm kamu kurumları, öğrencilerimiz, sağlık personelimiz ile yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın yanında olacağız, yalnız değilsiniz diyerek onların ihtiyaçlarını gidermeye başladık. Projemize katkı sağlayan Mütevelli heyet üyelerine ve Vakıf çalışanlarına teşekkür ediyorum”  Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kano maratonuna kaza damga vurdu
Minik mucitlerden “Ay” projeleri
1 Mayıs'ın teması ‘Kıdem tazminatı’
Köy mesaisi sürüyor
Asma ikincilikle döndü
Edirne, çocuk sayısında en fakir il
‘Bakanlık halkı yok saydı’
Edirne Lisesi 162. yaşını kutluyor
Dualar bolluk ve bereket için
Bulgaristan sınırına yeni kapısı
Edirne Liseler Arası Psikoloji Sempozyumu
İşletmecilere uyarıcı sigara yasağı bilgisi