‘Doğa Dostu Başkan’ sözünü verdi
Bağımsız Türkiye Partisi(BTP) Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, “Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi”ni imzaladı. Edirne TEMA ofisini belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte ziyaret eden Sedefçi, doğanın ve çevrenin korunması için çalışacağını belirtti.
Yayın Tarihi: 18 Mart 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Geçtiğimiz günlerde Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’ni ziyaret ederek hayvanların yaşam haklarını koruyacağına dair sözleşme imzalayan BTP Edirne Belediye Başkan Adayı Sedefçi, bu kez de “Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi”ni imzaladı.

Edirne TEMA ofisine gelerek taahhütnameyi imzalayan Sedefçi, geçmişte olduğu gibi önümüzdeki süreçte de doğayı koruyacağını ifade etti.

“Tüm başkanları davet ediyoruz”

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal da, TEMA Vakfı olarak 31 Mart yerel seçimlerine katılan tüm belediye başkanı adaylarının görev süreleri boyunca toprağı, ormanı, suyu, iklimi ve havayı koruyan politika ve uygulamalarını öncelikli hale getirmeleri gerektiğini savunduklarını belirtti.

Çoğal, tüm belediye başkanı adaylarını çevre hakkına uyan çalışmalar yürütmeye, Ekosiyaset Belgesi’nde dikkat çekilen konularda çalışmaya ve “Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi”ni imzalamaya davet ettiklerini dile getirdi. Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Kano maratonuna kaza damga vurdu
Minik mucitlerden “Ay” projeleri
1 Mayıs'ın teması ‘Kıdem tazminatı’
Köy mesaisi sürüyor
Asma ikincilikle döndü
Edirne, çocuk sayısında en fakir il
‘Bakanlık halkı yok saydı’
Edirne Lisesi 162. yaşını kutluyor
Dualar bolluk ve bereket için
Bulgaristan sınırına yeni kapısı
Edirne Liseler Arası Psikoloji Sempozyumu
İşletmecilere uyarıcı sigara yasağı bilgisi