LÖSEV’den gazetemize ziyaret
Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitin Vakfı(LÖSEV) Edirne İl Temsilcisi Ceylan Toker, İstanbul Sosyal Hizmetler görevlisi Sinem Demirdöğen, Edirne Komite Aileleri’nden Gülsüm Yalçın ve Tülay Tekin Yılmaz gazetemize ziyaret gerçekleştirdi.
Yayın Tarihi: 18 Mart 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Ziyarette Demirdöğen, LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi’nin bürokratik engellerle karşılaştığını belirterek, kanser hastaları için çok büyük önem arz eden ‘Radyoterapi Cihazının’ ruhsatını almada büyük sıkıntılar yaşandığını söyledi. Bu sorunun bir an önce çözülmesini isteyen Demirdöğen, “LÖSANTE’ye gelen bazı hastalarımıza ‘ruhsat’ sıkıntısı nedeniyle hizmet verilemiyor. Bu durum nedeniyle bir hastamızı başka bir hastaneye nakletmek zorunda kaldık; ama o hastamız da hayatını kaybetti.” dedi.

Edirne Komite Aileleri’nden Gülsüm Yalçın ise kanser hastalarının tedavi masraflarının çok yüksek olduğunu, bu nedenle LÖSANTE’de hastaların ücretsiz ‘tedavi’ imkânlarından yararlandığına dikkat çekerek, “Kanser hastalarının tedavisi uzun sürüyor. Süre arttıkça masraflar da artıyor. Bunları normal ailenin karşılaması mümkün değil. Ankara’da yer alan LÖSANTE’den kanser hastaları ‘ücretsiz’ faydalanıyor. Bu bizim gibi aileler için büyük fırsat” diye konuştu.

Demirdöğen,  basının seslerine ses olmasının büyük önem arz ettiğine dikkat çekerek yerel basının kendilerine destek verdiği için teşekkürlerini de iletti. Özgür Doğan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Vere vere kalmadı
‘50 liralık harç bedeli kabul edilemez’
Hacıoğlu'ndan veda mesajı
Üner’den zehir gibi açıklamalar
Sigortacılarda işler kesat
Taraftardan lacivert-beyaz atak
Ardas’a için geri sayım
“Eczacılık öğrencilerinden videolu tanıtım”
Kur'an kurslarında trafik eğitimi
Turizm kentine yakışır tuvaletler
Bu zorunluluğa uymazsa Emekli soydaşların maaşı kesilecek
Dünyanın gözü Kıbrıs’ın üzerinde!