MEM lojmanları tehlike saçıyor
Talatpaşa Mahallesi'nin Göl Mahalle bölgesinde atıl durumda bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü(MEM) Lojmanları tehlike saçtığı için mahalle halkının endişe ettiği nokta oldu.
Yayın Tarihi: 18 Mart 2019, Pazartesi 07:00
Haberleri

Kalorifer tesisatında sorun olduğu için 2 yıl önce tahliye edilen bina, balicilerin, hırsızların ve kim olduğu bilinmeyen kişilerin adeta uğrak yeri haline geldiği bildirildi.

Binanın boş hali ve kim tarafından kullanıldığına dair şüpheler nedeniyle mahalle halkı bu durumdan endişe duyuyor. Çocuklarının da oyun sırasında bu binaya girmesinden ve bahçesinde bulunan çukurlara düşmesinden korkan vatandaşlar, bu terk edilen lojmanların akibetinin ne olacağını soruyor, sürgit böyle mi kalacağı konusunda ilgililerden bilgi istiyor.

Konuyla görüşlerine başvurduğumuz Ayşe Halkalı, "Binanın bu durumundan hiç memnun değiliz. Çocuklarımız akşam eve gidip gelirken korkuyorlar. Bakkala veya başka ihtiyaçlar için dışarı göndermeye çalıştığım çocuğum, 'Anne korkuyorum. Binadan garip garip sesler geliyor' diyor. Bu nedenle yetkililerin bir an önce bu duruma el koyması lazım. Güvenli bir şekilde yaşamak istiyoruz" şeklinde şikâyetini dile getirdi.

Mahalle halkı, yaptığı araştırmalara rağmen bu binaların geleceği ile ilgili ilgililerden bir bilgi alamadıklarını da sözlerine eklerken binaların ne olacağının belli olmasına kadar bu yapıların giriş çıkışa kapalı hale getirilmesini talep ettikler. HABER Özgür Orhan

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Gürkan’dan ‘dedikodu’ çıkışı
Milli irade kazandı
Pes artık!
Fuhuş operasyonunda 3 tutuklama
Bereketli olsun
TÜ’den dev bir adım daha
FETÖ üyelerinin yurt dışına kaçırılması davası
Lavantanın yağı da altın gibi
Yine yeşerdi kulenin dalları
Helvacıoğlu’ndan 'akıllı kart' planı
Antrenman yaparken kaza geçirdi