‘Hükümetin partisini desteklemek lazım!’
AK Parti Edirne Belediye Meclis üyesi 10’ncu sıra adayı Ayhan Dinç, “1 Nisan sabahında kazanan biz olacağız. Bu bir hizmet seçimi, yerel seçim. Bu seçimde hükümetin partisini desteklemek lazım” dedi.
Yayın Tarihi: 15 Mart 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Ayçiçek Restoranda basın toplantısı düzenleyen Dinç, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 31 Martta kazanın AK Parti olacağının altını çizen Dinç, “Edirne’de 45 bin oyla Belediye Başkanı Koray Uymaz olacaktır. Bu seçimi alacağımıza eminiz. Belediyeyi aldığımızda Belediye Meclis üyesi sayımız 16-17 dağılımında olur” dedi.

Uzun süredir siyasetin içinde olduğunu kaydeden Dinç, “Gençlik yıllarından beri siyasetin içindeyim. AK Parti’de Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Yönetim Kurulu üyeliği ve belediye meclis üyeliği adaylığı. Uzun yıllardır Edirne’de esnaflık yapıyoruz. Belli başlı STK’larda başkan ve başkan yardımcılığım bulunuyor” şeklinde konuştu.

Mahalle ve esnaf sorunlarını dinlemeye devam ettiklerini belirten Dinç,“Edirne Belediye Başkan Adayımız Koray uymaz ve parti teşkilatımız bu görevi bize layık gördü. Belediye Meclis Üyeliği sıralamasında yer aldık. Edirne’de mahallelerde geziyoruz. Esnaflarımızla görüşüyoruz. Herkesin sıkıntıları var, notlarımızı  alıyoruz. Vatandaşlara projelerimizi anlatıyoruz. 31 Matta kazanan biz olacağız. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Edirne halkından destek bekliyoruz” dedi.

31 Mart seçimlerinin yerel seçim olduğunu ifade eden Dinç, “Bu bir hizmet seçimi, yerel seçim. Bu seçimde hükümetin partisini desteklemek lazım. Hükümetin partisi olmayan partiler vardır. Hizmetler çok değişmez. Hükümetin belediye başkanları, bakanların kapılarını çaldığında farklı destekler olabilir” dedi.

Dinç son olarak sözlerine şu şekilde devam etti: “Adayımız Koray Uymaz, Edirne için güzel bir aday. Siyasetin içinden gelen bir aday. Edirne halkından destekleri bekliyoruz. 31 Mart günü vatandaşların sandık başına gitmelerini istiyoruz. Edirne bizim Edirnemiz. 1 Nisan sabahında kazanan biz olacağız. Edirne halkı en çok içme suyu, ulaşım ve alt yapıdan şikayetçi. 1 Nisan itibari ile gereken çalışmaları başlatacağız. Alt yapı sıkıntısını yıl içerisinde çözeceğiz” HABER Ergin Yıldız

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Roller değişti
Trakya Birlik'ten ortaklarına dev ödeme
Pedallar arılar için
Edirne de Atabarı oynayacak
“Parlamenter sisteme geri dönülecek”
“Türk gençliği, Ata’nın inancını boşa çıkartmayacak”
Ramazan’da kan bağışı azaldı
Kızılay'dan sıcak yemek yardımı
Nisan’da 391 konut satıldı
Edirne Kent Müzesi ücretsiz
Vali Canalp'e özel teşekkür
Doğurganlık hızına fren