Uzunköprü cazibesine 497 bin Avro
Uzunköprü ve Dimitrovgrad Belediyesi arasında Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan “Sınır Ötesi Bölgesinin Cazibeliğinin Yenilenmesi için Ortak Eylemler” isimli AB projesi kapsamında bütçe görüşmeleri toplantısı yapılarak, projenin bedeli olan 497 bin 500 Avro’luk onay verildi.
Yayın Tarihi: 15 Mart 2019, Cuma 07:00
Haberleri

Avrupa Birliği İnterreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2. Teklif çağrısında onaylanan “Sınır Ötesi Bölgesinin Cazibeliği’nin Yenilenmesi için Ortak Eylemler” isimli turizm başlığındaki projenin; Haskova’dabütçe görüşmeleri ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İki ülke arasında bölgelerin yerel cazibesinin artırılması amaçlanırken, toplantının başarıyla sonuçlandığını belirten Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, “Projemizin uygulama süresi; 18ay olup, Uzunköprü Belediyesi imar planlarında rekreasyon alanı olarak gözüken 47 dönümlük yeşil alan, içerisinden geçen dairenin ıslahı ve çevresinde oluşturulacak 800 metrelik yürüyüş ve koşu yolları, dinlenme ve 2 adet tarihi taş köprünün ve vadideki doğal yaşamın seyredilebileceği gözetleme/seyir kuleleri ile oyun ve spor alanları ile halkımızın kullanımına açılacaktır. Projenin hayırlı olmasını diliyorum. Hem Türkiye’ye hem de AB uygulamalarına örnek teşkil eden bu güzel proje için emeği geçen tüm belediye çalışanlarıma ve ekibime teşekkür ediyorum” dedi. HABER Jale Avyüzen Zobar

 

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

‘Yerli tohumu geleceğe taşıyacağız’
Ayçiçek ekimi erken başladı
‘Ön yargıyı kırmamız lazım’
Gözünü olimpiyatlara dikti
‘Temiz Evler Gülen Yüzler’
‘Doğa Dostu Başkan’ sözünü verdi
Edirne’de ‘bahar’ yoğunluğu
Kırcı’dan Öğretmen Okulları mesajı
‘Şehitlerimize Yüreğimizden Ezgiler’ konseri iptal oldu
LÖSEV’den gazetemize ziyaret
Keşan'a 220 bin Euro'luk park hibesi
MEM lojmanları tehlike saçıyor