‘Anketlerde ilk sıradayız’
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Edirne Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi, yapılan anketlerde rakiplerini geride bıraktığını ve seçimi kazanacaklarını söyledi. Edirne kamuoyunda ‘Hamdi Sedefçi oyları bölmek için AK Parti’den para aldı’ şeklinde söylentiler çıkartıldığını da belirten Sedefçi, “Tek lira para alan şerefsizdir, ahlaksızdır ve en kötü insandır. Bu iddiayı ortaya atan daha büyük şerefsizdir” dedi.
Yayın Tarihi: 14 Mart 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

BTP Edirne Belediye Başkan Adayı Sedefçi, seçim çalışmaları ve projeleriyle kentteki bir kafede basın toplantısı düzenledi.

Belediye Meclisi adaylarının da katıldığı toplantıda konuşan Sedefçi, halkla buluştuklarını ve büyük teveccühle karşılaştıklarını dile getirdi. Anketlerde ilk sırada bulunduklarını aktaran Sedefçi, herkesin oyuna talip olduklarını vurguladı.

Sedefçi, toplantıda 10 maddeden oluşan yerel yönetim şeffaflık taahhütnamesini de imzaladı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı sert sözlerle eleştiren Sedefçi, Gürkan’ın Edirne’yi kötü yönettiğini savunarak halkın karşısına çıkamadığını öne sürdü.

2014 Yerel Seçimleri öncesi Gürkan’ın kendisini destekleyeceğini belirtmesine rağmen aday olduğunu dile getiren Sedefçi, “2011’de Recep Gürkan, Edirne Belediyesi’ne gelip milletvekili adayı olacağını söyleyip benden destek istedi. Benim biraz saf ve iyi niyetli taraflarım var ve kendisine destek oldum. Ona kendisinden bir şey istemediğimi söyledim ve kendisi bana dönerek, ‘Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum. Vekil olduğumda sana destek olacağım. 2014’te adayımız sen olacaksın’ dedi. 2014’te bu riyakar, düzenbaz beyefendi aday olacağı söylentisi çıkınca birlikte toplantı yaptık ve desteğinin bana olduğunu belirtmişti. Daha sonra genel başkanın kendisine baskı yaptığını iddia ederek aday oldu” şeklinde konuştu.

Sedefçi, geçtiğimiz aylarda İYİ Parti’den aday olmak için Meral Akşener’le görüştüğünü kendisine ‘adayımız sensin’ dendiğini ifade etti.

“Edirne’de İYİ Parti’yi kim seçime sokmadı?”

İYİ Parti’nin Edirne’de aday çıkarmasını bazı güçlerin engel olduğunu iddia eden Sedefçi, “Ben bu dönem BTP’den aday olmadan önce İYİ Parti’yle görüşme yaptım. İYİ Parti’yle görüşmemde aday sensin telefon bekle dediler. İYİ Parti bu arada anket yaptı ve benim adaylığım olması halinde seçimi alması yüzde yüzdü. Ancak İYİ Parti Edirne’den aday çıkaramadı. Ben halka soruyorum şimdi. Bir partinin lideri bir ilde garanti kazanacağını bildiği halde niye seçime girmez. Hangi karanlık güçler buna engel oldu. Paramı, Fetullah Gülen cemaati mi, hangi güçler İYİ Parti’yi seçime sokmadı. Bunu bilmek zorundayız. Biz milliyetçiyiz ve Atatürkçüyüz. Recep bey sanıyor mu ki İYİ Parti’nin yüzde 17 oyu CHP’ye gidecek. O cumhuriyetçiler, milliyetçiler karanlık insan olan Gürkan’a oy vermeyecek. Bu adamın yolsuzlukları var, karanlık yönleri var. Bu adam CHP’yi ve Mustafa Kemal’i kullanıyor. Buna izin vermeyin. Kimse benim hırsızım iyi diyemez. Tüm partililer namussuzluğa karşıdır. Bu adama dur demeliyiz” ifadelerini kullandı.

“Recep Gürkan sokağa çıkamıyor”

Recep Gürkan’ın Edirne’de sokağa çıkamadığını öne süren Sedefçi, şöyle devam etti: “Recep Gürkan sokağa çıkamıyor. Halkla yüzleşemiyor. Konuşmaya yüze yok. Bu adam 5 yılda bu hala geldiyse utanç duyacağı bir şeyler yapmıştır. Ben Allah’a şükür 20 yıl başkanlığımın ardından halkımın karşısına rahatlıkla çıkıyorum. Halkın elini sıkıyorum ve hitap ediyorum. Recep bey denen yüreksiz adam, bunları yapamıyor. Edirne bu adama dur diyecek. Şu anda bir laf çıkartmış. Hamdi başkan AK Parti’den para aldı, oyları bölecek ve seçimi AK Parti’ye kazandıracakmış. Ben 11 Mart’ta Kıyık’ta değeri 1 milyon 500 lira olan arsamı 600 bin liraya sattım. Tapu kayıtlarını inceleyebilirsiniz. Ben bunu kampanyamı yürütmek için yaptım. Tek lira para alan şerefsizdir, ahlaksızdır ve en kötü insandır. Bu iddiayı ortaya atan daha büyük şerefsizdir. Şu anda CHP’nin il başkanı olan zatla DP’nin başkanı olan zat. İnternette yazışıyorlar ve bizim partimize bitmişler tükenmişler partisi adını vermişler. Bu adam haksız yere Edirne Belediyesi’nden nemalanmış birisi. Bizim partimiz Atatürkçü, cumhuriyetçi olan bir parti. Biz partinin üyesi değiliz. Biz partiyi şemsiye olarak gördük ve meclis grubu oluşturmak için yola çıktık. Bu seçimi alacağız, kadınlar bu işin içine girdi. Kadınlar, ‘başkanım yolun açık olsun beraberiz’ dediler. Biz seçim alacağız. Türkiye’de halk devrimi yapacağız. Halk kendi kendine örgütleniyor. Bu yalancıya bir kez daha Edirne’yi teslim etmek istemiyor. Ben görevim boyunca rüşvetle iş yapmadım. Ama beyefendi halkın karşısına çıkamıyor.”

“CHP’li doğmadım ama CHP’li olarak öleceğim”                               

Yapılan anketlerde ilk sırada yer aldığını da dile getiren Sedefçi, “Anketlerde biz birinci parti çıkıyoruz. İkinci sırada Recep bey çıkıyor. Bakın CHP demiyorum. Benim CHP’ye saygım sonsuz. Arkadaşlarla karar aldık seçimi kazandığımızda CHP’yi Recep’ten ve il başkanından kurtararak CHP’ye üye olacağız. CHP ve cumhuriyet için savaşacağız. Ben CHP’li doğmadım ama CHP’li olarak öleceğim. Edirne’de tablo belli. Bu tabloda AK Parti’nin oyu en fazla yüzde 30’dur. Geriye yüzde 70 oy kalıyor. Yani oylar ikiye bölünse bile AK Parti’nin seçimi alma şansı yok. Ben halkın Hamdi’si olarak bana oy vermelerini istiyorum” diye konuştu. HABER Gökhan Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Fahriye nineye AHBAP eli
Ayçiçeği ön alım fiyatı açıklandı
‘Caydırıcı cezalar getirilmeli’
Çakırlar'dan 'kayyum' tepkisi
ÖDP'den HDP'ye kayyum desteği
Gurbetçilere ‘tatlı’ uğurlama
Adliye Taksi ATGV'den dertli
Karga kurtarma operasyonu
TEM’den öğrencilere bilgilendirme
Tombul Camii eski ihtişamına kavuştu
TREDAŞ sahaya iniyor
Azınlık okullarının kapatılmasına tepki