Okumanın yaşı yok
Edirne’nin Meriç ilçesinde okuma yazma bilmeyen vatandaşlar için başlatılan ’Okumak Altındır’ projesi ile yaşları 35 ile 70 arasındaki 12 kadın kursiyer, okuma yazmayı öğrenerek, sertifika almaya hak kazandı. Kursiyerlerden Neslihan Kadaşman, okuma yazmanın mutluluğunu yazdığı mektupta anlatınca duygu dolu anlar yaşandı.
Yayın Tarihi: 14 Mart 2019, Perşembe 07:00
Haberleri

Ülke genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Meriç Kaymakamlığı ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliğinde okuma yazma bilmeyen vatandaşlara yönelik “Okumak Altındır” projesinde ilk sertifikalar verildi. Kursu başarıyla tamamlayan yaşları 35 ile 70 arasındaki 12 kadın kursiyer, sertifika almaya hak kazandı.

Kursun sertifika programı Meriç Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlendi. Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, okumanın altın değerinde olduğunu belirterek, kursiyerleri gösterdikleri azim ve başarıdan dolayı tebrik etti.

Güngör, okuma yazma kurslarının periyodik olarak devam edeceğini dile getirerek, “Bize göre bugün verdiğimiz hediyelerin yanında en büyük hediye sizlerin okuma yazma öğrenmesidir, hayatınıza kalite ve rahatlık katacak büyük bir beceri kazandınız. Kaymakamlık olarak halkımızın eğitimi için her zaman gereken desteği vereceğiz, muhtaç vatandaşlara altın ödüllü projemiz ilçemizde son okuma yazma bilmeyen vatandaşımız okuma yazma öğrenene kadar devam edecek” ifadelerini kullandı. HABER Jale Avyüzen Zobar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun...
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

Fahriye nineye AHBAP eli
Ayçiçeği ön alım fiyatı açıklandı
‘Caydırıcı cezalar getirilmeli’
Çakırlar'dan 'kayyum' tepkisi
ÖDP'den HDP'ye kayyum desteği
Gurbetçilere ‘tatlı’ uğurlama
Adliye Taksi ATGV'den dertli
Karga kurtarma operasyonu
TEM’den öğrencilere bilgilendirme
Tombul Camii eski ihtişamına kavuştu
TREDAŞ sahaya iniyor
Azınlık okullarının kapatılmasına tepki